کد خبر: ۱۰۲۴۰۶
۱۴:۲۷ - ۱۳۹۸/۴/۱۱

هشدار دادستانی انتظامی مالیاتی؛

مراقب واسطه‌ها و کارچاق کن های مالیاتی باشید

دادستان انتظامی مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور با هشدار به مودیان مالیاتی در خصوص احتمال سوء استفاده برخی افراد سودجو و فرصت طلب تحت عنوان واسطه، دلال و کارچاق کن، گفت: موارد مشکوک را به سرعت به دادستانی انتظامی مالیاتی اطلاع دهند.
مراقب واسطه‌ها و کارچاق کن های مالیاتی باشید

به گزارش دنیای بانک و بیمه، عباس بهزاد اظهار داشت: برخی افراد سودجو تحت عنوان مأمور مالیاتی یا با عناوینی همچون واسطه، دلال، کارچاق کن و … با استفاده از مدارک شناسایی جعلی و با به نمایش گذاشتن مبالغه‎آمیز سربرگ‌های آرم‌دار سازمان امور مالیاتی کشور و با آگاهی از نقاط ضعف افراد به واحدهای کسبی شهروندان مراجعه می‌کنند.

به گفته این مقام مسئول، این افراد با ذکر وعده و طرح مسائلی در زمینه تسهیل در امور مالیاتی آنها و برخورداری از تخفیف‌های مالیاتی، بخشودگی جرایم و غیره، به صورت مستقیم یا غیرمستقیم (ارائه شماره حساب شخصی خود به مودیان) به اخاذی از مردم اقدام می‌کنند.

دادستان انتظامی مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور با تاکید بر اینکه همه امور مربوط به ارائه اظهارنامه و پرداخت مالیات به صورت الکترونیکی است، گفت: بر این اساس، مأموران مالیاتی نمی‌توانند از مودیان درخواست وجه نقد کنند. شهروندان در نظر داشته باشند که هرگونه واریز مالیات باید با استفاده از دستگاه‌های کارتخوان بانکی مستقر در ادارات مالیاتی، درگاه‌های الکترونیکی اینترنتی یا مراجعه به شعب بانک‌های اعلام شده، به حساب‌های خزانه‌ای ادارات کل امور مالیاتی انجام گیرد.

وی خاطرنشان کرد: لازم است مودیان قبل از ارائه هرگونه پاسخ یا توضیح، از مأمورانی که به شکل مشکوک مراجعه می‌کنند، کارت شناسایی مطالبه کنند و به دقت مندرجات کارت را ملاحظه و ضمن تطبیق عکس با صاحب کارت، به تاریخ اعتبار آن نیز توجه کنند.

بهزاد اعلام کرد: این سازمان هیچ گونه پیامک، نامه، نمابر یا رایانامه، متضمن درخواست اطلاعات شخصی حساب‌های بانکی (از قبیل شماره حساب یا شماره کارت، تاریخ انقضا و رمز دوم کارت بانکی) به مودیان ارسال نکرده و اصولاً تقاضای چنین اطلاعات محرمانه مالی، حاکی از اقدام به کلاهبرداری است.

دادستانی انتظامی مالیاتی از مودیان مالیاتی و فعالان اقتصادی درخواست کرد: مودیان در مواجهه با افرادی که چنین خواسته‌هایی را مطرح می‌کنند، هوشیار باشند و موارد مشکوک را به سرعت به دادستانی انتظامی مالیاتی به شماره تلفن۳۹۹۰۳۵۴۴ یا دفتر مرکزی حراست سازمان به شماره تلفن (۳۵۰۱۹) اطلاع دهند.

وی همچنین یادآور شد: شهروندان از پرداخت هرگونه وجهی به سودجویان خودداری و سعی کنند ضمن به خاطر سپردن چهره این افراد، مشخصات دیگر از قبیل شماره پلاک خودرو یا موتورسیکلت را یادداشت و در مواقع لزوم به مراجع قانونی اعلام کنند.

بهزاد همچنین اظهار داشت: با توجه به لزوم ارتقای سلامت نظام اداری و تحقق همه جانبه مبارزه با فساد اداری و اقتصادی، از عموم هموطنان تقاضا می‌شود چنانچه در زمینه‌های نقض قوانین، عدم انجام وظیفه، اطاله رسیدگی و عدم پاسخگویی کارکنان این دستگاه، انتقاد یا گله‌ای دارند، موارد مورد نظر را از طریق سامانه رسیدگی به شکایات سازمان امور مالیاتی کشور که در پورتال اطلاع رسانی سازمان امور مالیاتی کشور به نشانی www.intamedia.ir پیش بینی شده، به سازمان اعلام تا برابر مقررات به آنها رسیدگی شود.

وی اضافه کرد: ارائه اطلاعات و شکایات همچنین به صورت مراجعه حضوری به نمایندگان دادستانی انتظامی مالیاتی یا دفاتر حراست مستقر در ادارات امور مالیاتی، تماس با مرکز ارتباط مردمی سازمان به شماره (۱۵۲۶) مربوط به شهر و استان تهران و همه استان‌ها و نیز تماس با ستاد خبری دفتر مرکزی حراست سازمان به شماره (۳۵۰۱۹) امکانپذیر است.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربازديد‌ها
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شبکه اطلاع رسانی دنیای بانک می باشد.
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ