کد خبر: ۱۰۲۴۲۶
۹:۳۷ - ۱۳۹۸/۴/۱۵

رییس کل بانک مرکزی؛

بررسی طرح تامین مالی مولد در راستای تامین مالی تولید

رییس کل بانک مرکزی با اشاره به تامین مالی تولید از بررسی طرح تامین مالی مولد در کمیته های مشورتی نقدینگی و اعتباری این بانک خبر داد.
بررسی طرح تامین مالی مولد در راستای تامین مالی تولید

به گزارش دنیای بانک و بیمه، دکتر عبدالناصر همتی در یادداشتی اینستاگرامی نوشته است:علی‌رغم رشد بالای کل های پولی و بویژه نقدینگی طی سال‌های گذشته، تامین مالی فعالیتهای تولیدی همچنان با دشواری روبرو است.

افزایش هزینه های تولید درطول یکسال گذشته، نیاز به سرمایه درگردش تولید را به شدت افزایش داده و این تأمین مالی را دشوارتر نموده است . بانک مرکزی، بادرک این وضعیت ، به دنبال طرح هایی جهت حل این دشواری است.

اصل اساسی در نگاه بانک مرکزی آن است که هرگونه طرحی، اولا : به تامین مالی فعالیتهای تولیدی منجر شده ونیاز افزایش یافته سرمایه درگردش آنها را برآورده نماید،

ثانیه: منجر به انحراف در منابع نظام بانکی ولذا تشدید فشارهای تورمی و قیمتی نشود . بر این اساس، در کمیته های مشورتی نقدینگی و اعتباری بانک مرکزی طرح‌های متعددی مورد بحث قرار گرفته است.

یکی از این طرح‌ها، طرح «تامین مالی مولد» است ، به نحوی که با کمترین نیاز به انبساط اعتباری و اثر تورمی، نیاز زنجیره تولید صنعت به سرمایه در گردش پاسخ داده شود واز انحراف منابع به سمت فعالیت های غیر مولد بخوبی ممانعت شود.

این طرح پس ازنظرخواهی از متخصصین پولی و بانکی جمع بندی ودرکنار تلاش‌های جاری بانک‌های کشور برای تأمین مالی تولید ، در جهت جلوگیری از رکود و اعاده رونق تولید به کار گرفته می‌شود.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربازديد‌ها
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شبکه اطلاع رسانی دنیای بانک می باشد.
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ