کد خبر: ۱۰۲۵۵۳
۱۴:۲۴ - ۱۳۹۸/۴/۲۲

اشتیاق بانک‌های هندی برای همکاری با ایران

رئیس هیأت مدیره این بانک هندی در حاشیه نشست مشترک با مقامات کنفدراسیون صادر کنندگان هند، با اشاره به ضرورت حفظ و ارتقای تعداد شعبات و مبالغ مورد نیاز برای تداوم تجارت مشروع با ایران گفت که این بانک تعداد شعبات مجاز خود برای همکاری با ایران را از ۲۲ شعبه به ۶۷ شعبه افزایش داده و یک مرکز مدیریت شعبات در شبکه خود ایجاد خواهد کرد که احتمالاً تا شش هفته ماه دیگر عملیاتی خواهد شد.
اشتیاق بانک‌های هندی برای همکاری با ایران

به گزارش دنیای بانک و بیمه،آتول کومار گوئل با اشاره به روند کنونی در تجارت جهانی و مسائل بانکی مرتبط با امور تجاری گفت که دولت هند بر حمایت از صادرکنندگان تاکید ویژه ای دارد و این بانک تلاش دارد تا صادرات به دیگر کشورها را تسهیل و تأمین مالی کند. به گفته این مقام هندی، در حال حاضر ۱۴ بانک ایرانی در بانک U.C.O حساب بر حسب روپیه افتتاح کرده‌اند.

وی در توضیح مکانیزم عملکرد این حساب‌ها گفت: وقتی از ایران نفت وارد می‌کنیم پول توسط شرکت‌های وارد کننده نفت هند به این حساب واریز می‌شود و بانک روپیه را به حساب بانک‌های ایرانی واریز می‌کند و بانک‌های ایرانی به صادرکنندگان در داخل ایران ریال پرداخت می‌کند.

به گفته گوئل در روابط این بانک با ایران از هیچ ارز خارجی استفاده نمی‌شود و پرداخت‌ها نقض کننده تحریم‌ها نیستند. وی فرصت‌های صادراتی به ایران را عظیم ارزیابی کرد و افزود خطوط اعتباری در نظر گرفته شده توسط این بانک برای صادرکنندگان هندی رقابتی بوده و تنها محدود به مصارف صادراتی نیست.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربازديد‌ها
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شبکه اطلاع رسانی دنیای بانک می باشد.
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ