کد خبر: ۱۰۲۸۶۱
۱۱:۲۶ - ۱۳۹۸/۵/۸

افزایش قیمت نفت جهانی

قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۳۳سنت معادل نیم‌درصد افزایش به ۶۴دلار و ۴سنت رسید.
افزایش قیمت نفت جهانی

به گزارش دنیای بانک و بیمه،  به نقل از رویترز، به‌دنبال خوش‌بینی نسبت به کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو که اولین کاهش طی بیش از 10 سال گذشته خواهد بود و موجب تقویت اقتصاد آمریکا و افزایش تقاضا برای نفت خواهد شد، قیمت نفت امروز برای چهارمین جلسه متوالی افزایش یافت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با 33 سنت معادل نیم درصد افزایش به 64 دلار و 4 سنت رسید. در جلسه قبل نیز قیمت نفت برنت 0.4 درصد افزایش یافته بود.

قیمت نفت خام آمریکا نیز پس از افزایش 1.2درصدی در جلسه قبل امروز با 30 سنت معادل نیم درصد افزایش به 57 دلار و 17 سنت رسید.

بنجامین لو، تحلیلگر مؤسسه فیلیپ فیوچرز در سنگاپور در یادداشتی نوشت، سیاست پولی انبساطی در آمریکا که بر اساس آن بانک مرکزی نرخ بهره را کاهش می‌دهد موجب ادامه رشد تقاضا برای نفت در نیمه دوم امسال خواهد شد.

وی افزود: «اگر فدرال رزرو سیاست انبساطی اندکی تهاجمی‌تری را اتخاذ کند و نرخ بهره را 75 واحد کاهش دهد... ممکن است شاهد رشد قیمت نفت خام آمریکا به‌سمت 60 دلار باشیم.»، با این حال «نگرانی‌های موجود در سمت تقاضا همچنان بر قیمت نفت سایه افکنده است».

نشست بانک مرکزی آمریکا طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه برگزار می‌شود و انتظار می‌رود در این نشست نرخ بهره برای اولین بار از زمان بحران مالی بیش از یک دهه قبل کاهش یابد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا گفته، کاهش اندک نرخ بهره «کافی نیست».

رشد اقتصادی آمریکا در سه‌ماهه دوم سال کمتر از حد انتظار کند شده و موجب تقویت چشم‌انداز مصرف نفت گشته است، اما در سایر نقاط جهان، انتشار آمارهای اقتصادی ناامیدکننده نگرانی‌ها در مورد کند شدن رشد اقتصادی را شدت بخشیده است.برچسب ها
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربازديد‌ها
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شبکه اطلاع رسانی دنیای بانک می باشد.
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ