کد خبر: ۱۰۲۹۳۳
۱۰:۵۹ - ۱۳۹۸/۵/۱۵

قیمت جهانی نفت

قیمت نفت با تشدید جنگ تجاری بین آمریکا و چین و وحشت از کاهش تقاضای جهانی برای نفت، در معاملات دیشب ۳ درصد سقوط کرد، اما در آغاز معاملات امروز با ۱ درصد جهش مواجه شد.
قیمت جهانی نفت

به گزارش دنیای بانک و بیمه،  با تشدید جنگ تجاری بین آمریکا و چین و وحشت از کاهش تقاضای جهانی برای نفت، قیمت‌های نفت دوشنبه شب ۳ درصد سقوط کرد، اما در آغاز معاملات امروز صبح با ۱ درصد جهش مواجه شد.  

دیشب قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال، ۲.۰۸  دلار یا ۳.۳۶ درصد سقوط کرد و زیر ۶۰ دلار و در ۵۹.۸۱ دلار بسته شد. اما امروز ، سه‌شنبه، تا ساعت ۹:۵۹ به وقت تهران، این شاخص با ۶۲ سنت یا ۱.۰۴ درصد جهش، به ۶۰.۴۳ دلار رسید.

قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام آمریکا،   دیشب ۹۷ سنت یا ۱.۷۴ درصد سقوط کرد و در ۵۴.۶۹ دلار بسته شد.  اما امروز تا ساعت ۱۰:۰۰ به وقت تهران، این شاخص ۵۸ سنت یا ۱.۰۶ درصد جهش کرد و به ۵۵.۲۷ دلار رسید.

 این در حالی است که در هفته منتهی به ۲ آگوست، ذخایر انبارهای مرکز کوشینگ اوکلاهاما ۲.۴ میلیون بشکه کاهش یافته است. فاصله قیمت نفت خام آمریکا و برنت به ۵.۱۵ دلار در هر بشکه کاهش یافته است که کمترین میزان آن از جولای ۲۰۱۸  تا کنون است.  

علت اصلی سقوط قیمت نفت اعلام تعرفه‌های جدید ترامپ بر ضد چین در روز پنج‌شنبه و وحشت از تشدید جنگ تجاری و در نتیجه کاهش رشد اقتصادی جهان و تقاضای نفت است. برچسب ها
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربازديد‌ها
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شبکه اطلاع رسانی دنیای بانک می باشد.
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ