کد خبر: ۱۰۳۱۰۰
۱۵:۴۶ - ۱۳۹۸/۵/۲۷

یکشنبه ۲۷ مرداد؛

کاهش ۴۱۳ واحدی شاخص بورس

امروز یکشنبه ۲۷ مردادماه ۹۸ شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران ۴۱۳ واحد افت کرد و به رقم ۲۶۰ هزار و ۹۹۲ واحدی رسید، آیفکس نیز با ۱۶ واحد کاهش رقم ۳۵۰۹ تجربه کرد.

به گزارش دنیای بانک و بیمه، امروز شاخص کل بورس برخلاف شاخص کل هم‌وزن با کاهش روبه‌رو شد و بیشتر سهم‌های بزرگ و شاخص‌ساز با کاهش قیمت روبرو شدند.

امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران ۴۱۳ واحد افت کرد و به رقم ۲۶۰ هزار و ۹۹۲ واحدی رسید، اما شاخص کل هم‌وزن با ۳۸۰ واحد رشد مواجه شد و رقم ۶۹ هزار و ۳۲۰ واحدی را پشت سر گذاشت.

اما شاخص آزاد شناور ۵۸۹ واحد کاهش یافت و تا رقم ۲۹۷ هزار و ۳۳۸ واحدی پایین رفت. شاخص بازار اول و دوم نیز هر کدام به ترتیب ۲۹۰ و ۴۴۲ واحد افت کردند.

پالایش نفت اصفهان، سرمایه‌ گذاری نفت و گاز و همچنین پتروشیمی تامین هر کدام به ترتیب ۲۸۸، ۱۱۹ و ۴۲ واحد تاثیر افزایشی روی شاخص‌های بازار سرمایه داشتند، اما شرکت ارتباطات سیار ایران، توسعه معادن و فلزات و فولاد مبارکه اصفهان به ترتیب ۲۸۲، ۱۰۷ و ۱۰۲ واحد تاثیر کاهشی روی شاخص‌ها داشتند.

ارزش معاملات بورس تهران به رقم ۱۵۰۶ میلیارد تومان دست یافت و حجم معاملات این بازار توانست به رقم ۶.۵ میلیارد سهم و اوراق مالی نزدیک شود. همچنین تعداد معاملات این بازار به رقم ۳۳۱ هزار و ۸۱۱ رسید.

آیفکس نیز با ۱۶ واحد کاهش رقم ۳۵۰۹ تجربه کرد و ارزش معاملات فرابورس به رقم ۱۰۹۸ میلیارد تومان رسید. حجم معاملات نیز ۱.۷ میلیارد سهم و اوراق مالی را پشت سر گذاشت.

 ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربازديد‌ها
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شبکه اطلاع رسانی دنیای بانک می باشد.
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ