کد خبر: ۱۰۳۴۱۳
۱۳:۳۵ - ۱۳۹۸/۶/۱۲

مدیرعامل گروه سرمایه‌گذاری مسکن:

تقاضای سوداگری در بازار مسکن به پایان رسید

مدیرعامل گروه سرمایه گذاری مسکن گفت: در حوزه تقاضای سوداگری مسکن به نظر می‌رسد شرایط برای ورود سوداگران مهیا نیست و انگیزه ای برای تقاضای سوداگری دیده نمی‌شود.

به گزارش دنیای بانک و بیمه،  روزبه ظهیری با تحلیل بازار مسکن اظهار داشت: افزایش قیمتی که در مسکن اتفاق افتاده اگر مولفه های اقتصادی را بررسی کنیم مشاهده می‌کنیم افزایش قیمت فقط به ماهیت کالای مسکن بر نمی گردد. وی افزود: ما با شاخصی به نام تورم عمومی مواجه هستیم که بررسی روند حرکتی آن نشان می دهد تورم عمومی با تورم مسکن تقریبا برابر است که این هم به دلیل ویژگی مسکن است.


مدیرعامل گروه سرمایه گذاری مسکن با بیان اینکه تورم در کالاهای مصرفی، سالانه تاثیر گذار است اما در مورد کالاهای سرمایه ای مانند مسکن تورم سالانه تاثیر خود را نمی گذارد، تاکید کرد: از سال ۹۲ که مسکن وارد رکود شد تا سال ۹۶ تقریبا افزایش قیمتی در مسکن نداشتیم و به یکباره این تورم جمع شد و در سال ۹۷ خود را نشان داد.

مدیرعامل گروه سرمایه گذاری مسکن گفت: بنابراین اگر قیمت مسکن حباب داشته باشد و ارزش روز آن نسبت به ارزش واقعی آن بیشتر باشد قطعا کاهش قیمت خواهیم داشت.

وی تاکید کرد: موضوع مشخص و مشهود این است که بازار وارد یک رکودی به لحاظ تقاضا شده است؛ تقاضا در بازار همیشه از دو جنس تقاضای مصرفی و سوداگری است. برای تقاضای سوداگری به نظر می رسد شرایط برای ورود سوداگران مهیا نیست و انگیزه ای برای تقاضای سوداگری دیده نمی شود اما برای تقاضای مصرفی پیشنهاد ما این است که متقاضیان واقعی خرید را انجام دهند.

وی گفت: با این حال با توجه به عدم وجود شرایط برای تقاضای سوداگری، فرصت برای قشر مصرف کننده فراهم می شود.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربازديد‌ها
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شبکه اطلاع رسانی دنیای بانک می باشد.
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ