کد خبر: ۱۰۴۵۱۲
۵:۴۶ - ۱۳۹۸/۸/۱۰

کریم خان زند زیان را به سود تبدیل کرد

حرکت بیمه نوین بر مدار سودآوری

دنیای بانک و بیمه: شرکت بیمه نوین با مدیریت حسین کریم خان زند در ادامه مسیر سودآوری خود موفق شد تا زیان انباشته سال های گذشته را پشت سرگذاشته و به این ترتیب سود خالص این شرکت در پایان نیمه نخست امسال به ۲۸۷ میلیارد و ۷۹۲ میلیون ریال برسد. افزایش ۲۲ درصدی حق بیمه صادره، رشد ۵۰ درصدی درآمد از محل حق بیمه و افزایش ۴۸ درصدی سرمایه گذاری از محل ذخایر فنی از جمله دلایل تداوم روند سودآوری بیمه نوین است.
حرکت بیمه نوین بر مدار سودآوری

به گزارش دنیای بانک و بیمه، حق بیمه صادره شرکت بیمه نوین در نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه پارسال با ۲۲ درصد افزایش به رقم ۵ هزار و ۵۴۳ میلیارد و ۲۳۰ میلیون ریال رسیده که باعث شده تا درآمد این شرکت از محل حق بیمه در این مدت ۵۰ درصد رشد کند و به رقم ۳ هزار و ۴۵۳ میلیارد و ۳۱۶ میلیون ریال برسد. افزون بر اینکه درآمد شرکت یادشده از محل حق بیمه سهم نگهداری نسبت به نیمه نخست سال گذشته ۴۵ درصد بیشتر شده و البته هزینه خسارت پرداخت شده به بیمه گذاران با رشدی ۴۲ درصدی مواجه شده است.
صورت های مالی حسابرسی نشده بیمه نوین نشان می دهد که درآمد این شرکت از محل سرمایه گذاری منابع ذخایر فنی در نیمه نخست امسال با رشدی ۴۸ درصدی به رقم ۴۹۵ میلیارد و ۳۰۴ میلیون ریال مواجه شود. نتیجه اینکه سود عملیاتی شرکت بیمه نوین با ۴۵ درصد رشد از رقم ۱۸۱ میلیارد و ۷۸۶ میلیون ریال در پایان شهریور سال گذشته به رقم ۲۶۴ میلیارد و ۱۷۲ میلیون ریال در پایان تابستان امسال برسد.
این گزارش نشان می دهد که سود خالص بیمه نوین در نیمه نخست امسال با ۷ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه پارسال بالغ بر ۲۸۷ میلیارد و ۷۹۲ میلیون ریال برآورد شود و سود خالص هر سهم این شرکت هم با ۸ درصد افزایش از ۱۷۸ ریال به ۱۹۲ ریال برسد. بیمه نوین در پایان سال مالی گذشته به ازای هر سهم ۲۸۶ ریال سود شناسایی کرده بود و حالا در نیمه نخست امسال موفق شده تا زیان انباشته ۳۶۲ میلیارد و ۹۶۹ میلیون ریال در پایان سال مالی گذشته را به ۵۶ میلیارد و ۱۳ میلیون ریال سود تبدیل کند. این شرکت هم اکنون ۱۵۰ میلیارد تومان سرمایه ثبت شده دارد. ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربازديد‌ها
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شبکه اطلاع رسانی دنیای بانک می باشد.
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ