کد خبر: ۱۰۷۱۳۰
۱۳:۱۸ - ۱۳۹۸/۹/۱۲

شاپور محمدی:

از نظر افشای اطلاعات شرکت‌ها جزو اولین های دنیا هستیم

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: ما در بالاترین سطح افشای اطلاعات شرکت های بورسی در دنیا قرار داریم. برنامه امسال سازمان بورس این است که کیفیت افشا را بالا ببرد.

به گزارش دنیای بانک و بیمه، شاپور محمدی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در مراسم روز حسابدار در  پژوهشگاه وزارت نیرو با اعلام اینکه سازمان بورس بالاترین میزان افشا را از نظر تعداد داراست، ابراز امیدواری کرد، با کمک حسابداران و حسابرسان کیفیت افشا نیز بالا برود.

وی گفت:در ماده 2 قانون بازار اوراق بهادار توسعه‌ بازاری شفاف و منصفانه مورد تاکید قرار گرفته است. قطعاً پایه اصلی شفافیت در بازار سرمایه حسابداران و حسابرسان هستند.

محمدی افزود، در سازمان بورس، بیش از 600 شرکت 650 نهاد مالی و حدود 400 شرکت که بورسی نیستند اما به موجب ماده 6 از اصل 44 ملزم به افشای اطلاعات مالی هستند که این اطلاعات از زمان تهیه سازمانی که افشا می‌شود به طور مستقیم تحت نظر حسابداران و حسابرسان است.

رییس سازمان بورس گفت: حتی قبل از آن که این اطلاعات در اختیار سازمان بورس قرار بگیرد، در کدال ثبت می‌شود و در یک لحظه، عموم مردم با یک شرایط برابر میتوانند اطلاعات را مشاهده کنند اما باید توجه کرد که این نقش و وظیفه حسابداران و حسابرسان است.

معاون وزیر اقتصاد گفت: طبیعتاً وقتی چهار بار در سال صورت‌های مالی تهیه می‌شود که دوباره مورد حسابرسی قرار می‌گیرد و 12 بار تولید و فروش شرکت‌ها افشا می‌شود، بدین معناست که ما در بالاترین سطح افشا در دنیا قرار داریم. برنامه امسال سازمان بورس این است که کیفیت افشا را بالا ببرد.

این مقام مسول گفت: در سالی که بنده به سازمان بورس آمدم 43  درصد از شرکت‌ها به موقع 23 درصد با دیرکرد و بقیه آمار خود را افشا نمی‌کردند. امروز 91 درصد افشای به موقع 8 درصد افشای با تاخیر و یک درصد ارائه نمی‌شود. این نقش حسابرسان و مدیران مالی شرکت‌هاست و کنار افشای به موقع کیفیت نیز باید بالا برود.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربازديد‌ها
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شبکه اطلاع رسانی دنیای بانک می باشد.
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ