کد خبر: ۱۰۷۱۹۴
۱۱:۴۳ - ۱۳۹۸/۹/۱۶

رشد اقتصاد کره نصف شد

رشد اقتصادی کره در سه ماهه سوم سال به بیش از نصف سه ماهه دوم کاهش یافت.

به گزارش دنیای بانک و بیمه، به نقل از تریدینگ اکونومیکس، کاهش شتاب رشد بخش خدمات و افت محسوس رشد بخش ساخت وساز باعث شد تا اقتصاد کره جنوبی در سه ماهه سوم سال تنها ۰.۴ درصد رشد کند. این رشد در مقایسه با رشد سه ماهه دوم این کشور ۶۰ درصد کاهش پیدا کرده است. 

طی این مدت رشد بخش تولید از ۰.۸ درصد سه ماهه دوم به ۰.۶ درصد در سه ماهه سوم رسیده است اما رشد بخش تولید از ۱.۶ درصد قبلی به منفی ۴.۹ درصد کاهش پیدا کرده است. از سوی دیگر رشد مخارج مصرفی نیز از ۱.۱ درصد در سه ماهه سوم به تنها ۰.۵ درصد در سه ماهه سوم کاهش پیدا کرده است.

یکی دیگر از عوامل کاهش محسوس رشد اقتصادی کره جنوبی در این مدت کاهش مخارج دولتی بوده است. دولت کره پیشتر به منظور تقویت رشد این کشور تصمیم گرفته بود یک بسته محرک ۱۶ میلیارد دلاری را در نظر بگیرد. با این حال رشد مخارج دولت از ۲.۲ درصد دوره قبل به ۱.۶ درصد و رشد سرمایه گذاری ثابت به منفی ۲.۷ درصد رسیده است.

 همچنین با کند شدن رشد اقتصادی انگیزه سرمایه گذاران برای انجام پروژه های عمرانی جدید نیز کاهش یافته و رشد بخش ساخت و ساز به رقم ناامیدکننده منفی ۶ درصد کاهش پیدا کرده است.

طبق اعلام مرکز آمار کره جنوبی، رشد اقتصادی این کشور در دوازده ماه منتهی به سپتامبر دو درصد اندازه‌گیری شده است. متوسط رشد اقتصادی کره جنوبی در بازه زمانی ۱۹۶۰ تا ۲۰۱۹ معادل ۱.۷۸ درصد بوده است که بالاترین نرخ ثبت شده مربوط به رشد ۷.۸ درصدی سه ماهه پایانی سال ۱۹۷۰ و کمترین رشد ثبت شده نیز مربوط به رشد منفی ۷ درصدی سه ماهه نخست سال ۱۹۹۸ بوده است.برچسب ها
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربازديد‌ها
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شبکه اطلاع رسانی دنیای بانک می باشد.
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ