کد خبر: ۱۰۷۱۹۶
۱۱:۵۱ - ۱۳۹۸/۹/۱۶

سخنگوی دولت:

دلار ۴۲۰۰ تومانی در لایحه بودجه سال ۹۹ به ۴۵۰۰ تومان افزایش یافت

سخنگوی دولت از پیش بینی ۱۰.۵ میلیارد دلار ارز دولتی با نرخ ۴۵۰۰ تومان برای کالاهای اساسی در لایحه بودجه سال ۹۹ کل کشور خبر داد.

به گزارش دنیای بانک و بیمه،  علی ربیعی در حاشیه نشست روز چهارشنبه دولت در جمع خبرنگاران خبر داده که دولت نرخ دلار ۴۲۰۰ تومانی را در لایحه بودجه سال آینده کل کشور به ۴۵۰۰ تومان افزایش داده است.

به گفته ربیعی، سقف بودجه ۴۸۰ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده و همچون سال جاری برای تامین کالاهای اساسی ارز دولتی اختصاص یافته است که در این راستا مقرر شده برای سال آینده ۱۰.۵ میلیارد دلار ارز با نرخ ۴۵۰۰ تومان (افزایش ۳۰۰ تومانی نسبت به سال ۹۸) اختصاص یابد.

به این ترتیب دولت دوازدهم که در اردیبهشت ماه سال ۹۷ در تصمیمی که منجر به حیرت کارشناسان شد، نرخ ارز دولتی را ۴۲۰۰ تومان تعیین کرده بود، قصد دارد از ابتدای سال ۹۹ یعنی ۲۲ ماه پس از حکمرانی دلار ۴۲۰۰ تومانی، این نرخ را ۳۰۰ تومان تعدیل کرده و به ۴۵۰۰ تومان افزایش دهد. 

به گفته ربیعی، همچنین در لایحه بودجه ۹۹ افزایش معافیت مالیاتی کارمندان از ۲ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان به ۳ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است.

۳۰ میلیارد دلار نیز برای فاینانس تامین مالی خارجی طرح های بخش خصوصی و دولتی و تعاونی در لایحه بودجه سال آینده در نظر گرفته است.

همچنین در لایحه بودجه سال بعد، ۶۰ هزار میلیارد تومان برای بودجه عمرانی پیش بینی شده است.

یک میلیارد دلار برای تامین مالی تجهیزات و کارگاه های دانشگاه ها و ۱۵ هزار میلیارد ریال برای گازرسانی روستاها و طرح های نیمه تمام در نظر گرفته شده است.

با هماهنگی وزارت نفت نیز ۱۰۰ هزار کلاس در بودجه مجهز به گرمایش بی خطر خواهند شد.

همچنین همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری و نیروهای مسلح نیز در لایحه بودجه سال ۹۹ پایدار شده است.برچسب ها
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربازديد‌ها
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شبکه اطلاع رسانی دنیای بانک می باشد.
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ