کد خبر: ۱۰۷۷۰۳
۱۴:۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۹

سهم ۸۰ درصدی سنتی‌سازی از تسهیلات

مدیرعامل بانک مسکن اعلام کرد که ۸۰ درصد تسهیلات مسکن به ساخت و سازهای سنتی، ۱۷.۵ درصد به حرفه‌ای‌سازها و تنها ۲.۵ درصد به ساخت و ساز با فناوری‌های نوین تعلق می‌گیرد.

به گزارش دنیای بانک و بیمه،  ابوالقاسم رحیمی انارکی در اولین جشنواره ملی نوآوری در حوزه ساخت و ساز اظهار داشت: امروز بیش از ۴۰ درصد سوخت فسیلی جهان در حوزه ساخت و ساز و مسکن مصرف می‌شود و بخش ساخت و ساز در حوزه نوآوری نسبت به سایر حوزه‌ها عقب‌تر است.

وی با اشاره به برنامه‌های بانک مسکن در این حوزه یادآور شد: سال ۹۷ یکسری اقدامات را در جهت مسئولیت اجتماعی بانک مسکن آغاز و کمپین‌هایی را تحت عنوان کمپین آب در کشور برگزار کردیم و امسال کمپین خاک را در دستور کار قرار داده‌ایم، سال آینده نیز کمپینی درباره هوا داریم.

مدیرعامل بانک مسکن با بیان اینکه بخش ساختمان یکی از مهمترین منابع آلودگی کشور است، تصریح کرد: از ابتدای سال گذشته در مجموعه سیاست های اعتباری بانک تسهیلاتی را متناسب با تکنولوژی ساخت تعیین کردیم.

رحیمی انارکی ادامه داد: تسهیلات ارائه شده در سال ۹۸ در بخش سنتی‌سازی ۸۰ درصد، حرفه‌ای‌سازی ۱۷.۵ درصد و فناوری‌های نوین ۲.۵ درصد بوده که با وجود افزایش سهم حرفه‌ای‌سازی و فناوری‌های نوین، سهم این بخش‌ هنوز اندک است و نشان می‌دهد در این حوزه کار زیاد داریم.

وی تاکید کرد: بیش از ۸۰ درصد تسهیلات بانک مسکن را سنتی‌سازان استفاده می‌کنند و استقبال چشمگیری از تکنولوژی های جدید در حوزه ساخت و ساز در کشور ما انجام نشده است، بنابراین بانک مسکن به عنوان یک مسئولیت اجتماعی بر عهده خود می‌داند که بر این موضوع پافشاری کند.

مدیر عامل بانک مسکن افزود: بر این اساس در اولین قدم جشنواره ملی نوآوری در ساخت و ساز را برگزار کردیم که با استقبال خوبی مواجه شد که امیدوار کننده است. رحیمی انارکی با بیان اینکه توجه به موضوع توسعه پایدار در دستور کار بانک مسکن و شرکت‌های زیرمجموعه مانند شرکت سرمایه‌گذاری مسکن قرار دارد، اظهار داشت: واحدهایی که توسط این شرکت‌ها احداث می‌شود باید یک سری ویژگی‌های خاص را متناسب با اقلیم و طبیعت داشته باشد، انرژی را در حداقل موقع استفاده کند و در تقابل با محیط زیست قرار نگیرند.

وی خاطرنشان کرد: بانک مسکن حمایت کامل از طرح‌هایی که در بحث معماری پایدار و فناوری‌های نوین الگوهایی را بدهند خواهد کرد، این جشنواره دستاوردهای بسیار خوبی داشته و امیدواریم حرکت‌های جدیدی را در این حوزه به وجود آورد.

رحیم انارکی همچنین تاکید کرد: موضوع گارانتی و تضمین ساخت را برای اولین بار در شرکت سرمایه‌گذاری مسکن عملیاتی می‌کنیم و ضمانت ساخت را در اختیار خریداران قرار خواهیم داد که امیدواریم این اعمال بتواند حرکتی را در صنعت ساختمان ایجاد کند.

وی افزود: در سالیان دور بانک رهنی ایران پیشگام وارد کردن تکنولوژی‌های جدید ساخت در حوزه ساختمان بوده وامیدواریم بانک مسکن هم در ادامه این روند که از بانک رهنی ایران به ارث رسیده بتواند در حوزه ساخت و ساز کشور اثرگذار باشد.برچسب ها
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربازديد‌ها
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شبکه اطلاع رسانی دنیای بانک می باشد.
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ