کد خبر: ۱۰۹۴۳۳
۱۸:۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۵

حسابرس قانونی هم تایید کرد

بیمه رازی چگونه از زیان به سود رسید؟

شرکت بیمه رازی به مدیرعاملی مجید بختیاری موفق شده در نیمه نخست امسال به سود برسد و به این ترتیب این شرکت توانسته زیان ۲۲۷ میلیارد و ۶۵۰ میلیون ریالی‌اش در نیمه نخست سال گذشته را به سود ۲۴۹ میلیارد و ۶۴۹ میلیون ریالی تبدیل کند و سهامداران این شرکت بیمه‌ای که در پایان تابستان سال گذشته به ازای هر سهم با ۱۱۴ ریال زیان مواجه بودند در پایان تابستان امسال شاهد تبدیل این زیان به سود ۱۲۵ ریالی هستند. سرمایه پایه این شرکت هم‌اکنون ۲ هزار میلیارد ریال است.
بیمه رازی چگونه از زیان به سود رسید؟

به گزارش دنیای بانک و بیمه،حق بیمه تولیدشده بیمه رازی در نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه پارسال با ۶ درصد رشد به رقم ۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد و ۶۷۴ میلیون ریال رسیده و درآمد شرکت از محل حق بیمه هم با رشدی ۱۲ درصدی به رقم ۴ هزار و ۲۹۲ میلیارد و ۱۶۲ میلیون ریال افزایش‌یافته است.همچنین هزینه خسارت بیمه دی در این مدت با ۶ درصد رشد مواجه شده است. نکته قابل‌تأمل در کارنامه مجید بختیاری در شرکت بیمه رازی می‌توان به رشد ۷۹۶ درصدی درآمد سرمایه‌گذاری از محل ذخایر فنی اشاره کرد چراکه درآمد شرکت از این محل از ۳۴ هزار و ۹۱۷ میلیارد ریال در نیمه نخست سال گذشته به رقم ۳۱۲ میلیارد و ۹۸۸ میلیون ریال در نیمه نخست امسال افزایش پیداکرده است. پیش‌بینی می‌شود در صورت اجرای یک برنامه اصلاحی در کارنامه بیمه گری و مالی شرکت بیمه رازی این شرکت بتواند در آینده زیان انباشته سال‌های گذشته را به سود انباشته تبدیل کند. چراکه زیان انباشته بیمه رازی در نیمه نخست امسال ۵۳۷ هزار و ۶۴۴ میلیارد ریال برآورد شده است.

طهماسب مظاهری، سید مجید بختیاری، امیر رضا واعظ آشتیانی، بهمن یزدخواستی و افشین تیرداد پنج عضو هئیت مدیره بیمه رازی هستند.

صورت‌های مالی و حساب سود و زیان بیمه رازی را در جدول زیر ببینید:

صورت‌های مالی و حساب سود و زیان بیمه رازی را در جدول زیر ببینید:ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربازديد‌ها
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شبکه اطلاع رسانی دنیای بانک می باشد.
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ