کد خبر: ۱۱۰۰۲۰
۱۳:۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵

در پاییز ۹۸؛

تورم فصلی کالاهای صادراتی ۷.۷ درصد افزایش یافت

تغییرات شاخص قیمت کالاهای صادراتی مبتنی بر داده‌­های ریالی در فصل پاییز ٩٨ نسبت به فصل قبل، ١٧,٤ درصد است که در مقایسه با تورم فصلی تابستان ۹۸ (برابر با ٩.٧ درصد) حدود ٧.٧ واحد درصد افزایش داشته است.

به گزارش دنیای بانک و بیمه، مرکز آمار اعلام کرد: تغییرات شاخص قیمت کالاهای صادراتی مبتنی بر داده‌­های ریالی در فصل پاییز ١٣٩٨ نسبت به فصل قبل ١٣٩٨، ١٧,٤ درصد است که در مقایسه با تورم فصلی تابستان ١٣٩٨ (برابر با ٩.٧ درصد) حدود ٧.٧ واحد درصد افزایش داشته است. همچنین تغییرات شاخص قیمت کالاهای صادراتی مبتنی بر داده­ های دلاری نیزدر فصل پاییز ١٣٩٨ نسبت به فصل قبل،٠.٠٣ درصد کاهش داشته که در مقایسه با تورم فصلی تابستان ١٣٩٨ (برابر با ٠.١ - درصد) حدود ٠.١ واحد درصد افزایش داشته است. در گروه­های اصلی طبقه بندی HS کمترین نرخ تورم فصلی در بخش ریالی مربوط به گروه « چربیها و روغن‌های حیوانی یا نباتی و ...» (١,٨- درصد) و بیشترین نرخ مربوط به گروه  «محصولات صنایع شیمیایی یا صنایع وابسته به آن» (٧٤.٧ درصد) است.

تورم نقطه به نقطه

تغییرات شاخص قیمت کالاهای صادراتی مبتنی بر داده­ های ریالی در فصل پاییز ١٣٩٨ نسبت به فصل مشابه سال قبل ٨١,٣ درصد است که در مقایسه با تورم نقطه به نقطه تابستان ١٣٩٨ (برابر با ١٠١.٣ درصد) ٢٠.٠ واحد درصد کاهش داشته است. همچنین تغییرات شاخص قیمت کالاهای صادراتی مبتنی بر داده­های دلاری در فصل پاییز ١٣٩٨ نسبت به فصل مشابه سال قبل ٠.٧ درصد است که در مقایسه با تورم نقطه به نقطه تابستان سال ١٣٩٨ (برابر با ١١.٢ درصد) ١٠.٥ واحد درصد کاهش داشته است. در گروه­ های اصلی طبقه بندی HS کمترین نرخ تورم نقطه به نقطه در بخش ریالی مربوط به گروه « چربیها و روغن‌های حیوانی یا نباتی و ...» (١,٦- درصد) و بیشترین نرخ مربوط به گروه «محصولات صنایع شیمیایی یا صنایع وابسته به آن» (٢٣١.٦ درصد) است.

تورم سالانه

تغییرات میانگین شاخص قیمت کالاهای صادراتی مبتنی بر داده­های ریالی در چهار فصل منتهی به فصل پاییز ١٣٩٨ برابر با ٩٣,٧ درصد بوده است که در مقایسه با تورم سالانه­ی تابستان ١٣٩٨ (برابر با ٩٣.٦ درصد) ٠.٢ واحد درصد افزایش داشته است. تغییرات میانگین شاخص قیمت کالاهای صادراتی مبتنی بر داده ­های دلاری در چهار فصل منتهی به فصل پاییز ١٣٩٨ برابر با ١١.٥ درصد بوده است که در مقایسه با تورم سالانه­ ی تابستان ١٣٩٨ (برابر با ١٨.١ درصد) ٦.٦ واحد درصد کاهش داشته است. در گروه های اصلی طبقه بندی HS کمترین نرخ تورم سالانه در بخش ریالی مربوط به گروه «مروارید طبیعی یا پرورده، سنگهای گرانبها و ...» (٢,٥ درصد) و بیشترین نرخ مربوط به گروه  « کالاها و مصنوعات گوناگون» (٢٠٠.٣ درصد) است.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربازديد‌ها
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شبکه اطلاع رسانی دنیای بانک می باشد.
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ