کد خبر: ۱۷۵۷۷
۱۵:۴۸ - ۱۳۹۵/۵/۱۳

نگرانی از تغییرات شاخص‌، بورس را منحرف می‌کند
عضو شورای عالی بورس:

نگرانی از تغییرات شاخص‌، بورس را منحرف می‌کند

دنیای بانک: عضو شورای عالی بورس گفت: در بورس بیشتر نگران بالا و پایین رفتن شاخص‌ها هستیم و این رخداد موجب دور شدن رسالت بازار سهام از وظیفه تامین مالی خود می شود.

به گزارش پایگاه خبری دنیای بانک، حسین عبده ‌تبریزی در مراسم تودیع و معارفه رئیس سازمان بورس که بعدازظهر امروز در وزارت اقتصاد برگزار شد گفت: فطانت در دوران کوتاه مدیریت خود در سازمان بورس و ارواق بهادار نقش مفید و موثری در این سازمان داشته است.

عضو شورای عالی بورس با اشاره به این که توجه به منابع مالی میراث بجامانده از فطانت در این دوران است، در مورد رئیس جدید سازمان بورس اظهار داشت: خوشبختانه شاپور محمدی دانش بسیاری در زمینه‌ بازار سرمایه دارد؛ چرا که خود در این بازار سرمایه بوده و در بورس انرژی نیز سابقه فعالیت دارد و از سوی دیگر با نهادهای بازار هم آشناست.

وی همچنین با پیش بینی این که محمدی دوران موفقی را در بورس سپری کند اذعان داشت: هیات مدیره سازمان بورس و شورای عالی بورس جزو نهادهایی هستند که مدیریت آنها دوره‌ای تغییر می‌کند که بر این اساس بنا به ضرورت تغییراتی در آنها صورت گرفته است.

عبده تبریزی با بیان این که دائما این موضوع مطرح می‌شود که در بورس بیشتر نگران بالا و پایین رفتن شاخص‌ها هستیم و این رخداد موجب دور شدن رسالت بازار سهام از وظیفه تامین مالی خود می شود گفت: در کشوری که نرخ بیکاری بالا و مشارکت اقتصادی پایین است و از طرفی دیگر درآمد سرانه با مشکل روبه‌روست و تقاضای کل تحت تاثیر این موارد قرار گرفته است، انتظار از بورس، تامین مالی است.

وی اظهار داشت: محمد فطانت‌ به موضوع تامین مالی در سازمان بورس توجه ویژه‌ای داشت که این موضوع در آینده نیز پیگیری خواهد شد.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربازديد‌ها
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شبکه اطلاع رسانی دنیای بانک می باشد.
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ