کد خبر: ۱۸۸۱۹
۱۶:۴۲ - ۱۳۹۵/۶/۷

وزیر اقتصاد اعلام کرد

حمایت دولت از صنعت فولاد کشور

دنیای بانک: علی طیب‌نیا، وزیر امور اقتصادی و دارایی در جریان بازدید از شرکت فولاد سفید‌دشت از واحدهای وابسته به فولاد مبارکه اصفهان اعلام کرد: این پروژه یکی از هفت پروژه استانی فولاد کشور می‌باشد که با حمایت دولت و شرکت فولاد مبارکه اصفهان به زودی شاهد تولید با کیفیت محصول فولادی در این شرکت خواهیم بود.
حمایت دولت از صنعت فولاد کشور

به گزارش پایگاه خبری دنیای بانک،در اولین روز از گرامیداشت هفته دولت، دکتر علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی کشور به همراه استاندار و جمعی از مدیران استان، از پروژه مجتمع فولاد سفیددشت در استان چهارمحال و بختیاری بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی شرکت فولاد سفید دشت چهارمحال وبختیاری، وزیر اموراقتصادی و دارایی در سفر به استان چهارمحال و بختیاری، ضمن بازدید از خطوط تولید و واحدهای مختلف پروژه مجتمع فولاد سفیددشت از نزدیک در جریان نحوه فعالیت و اقدامات انجام شده قرار گرفت .
دکتر طیب نیا در حاشیه این بازدید در سخنانی به اهمیت پروژه اشاره کرد و گفت: این پروژه یکی از هفت پروژه استانی فولاد کشور می‌باشد که با حمایت دولت و شرکت فولاد مبارکه اصفهان به زودی شاهد تولید با کیفیت محصول فولادی در این شرکت خواهیم بود.
وی با اشاره به اجرای سیاست‌های اصل 44 در کشور گفت: باید زمینه را برای ورود بخش خصوصی در کشور فراهم کنیم و دولت سیاست و برنامه ریزی دقیق و مدونی را جهت حمایت از تولید تدوین کند.
وزیر امور اقتصادی و دارایی از قاچاق کالا به عنوان یکی از مخاطرات جدی تولید و صنعت یاد کرد و گفت: دولت از تمام توان خود برای جلوگیری از ورود کالای قاچاق استفاده می‌کند .
دکتر طیب نیا تصریح کرد : دولت به منظور حمایت از تولید داخلی برخی از تعرفه‌های کالاهای وارداتی را افزایش داد تا توان رقابت برای تولید کننده ایرانی فراهم گردد.
وی به بازدید خود  از واحد " احیای مستقیم وانباشت وبرداشت " شرکت فولاد سفید دشت اشاره کرد و گفت: این پروژه از مدرن ترین تجهیزات و با توان بومی متخصصان داخلی به ویژه شرکت فولاد مبارکه آماده بهرهبرداری رسمی است.
مهندس محمود ارباب زاده مدیرعامل شرکت فولاد سفید دشت چهارمحال و بختیاری در این دیدار ضمن خیرمقدم به وزیر اقتصاد، استاندار و مدیران این استان و گرامیداشت هفته دولت گفت: فاز اول پروژه فولاد سفید دشت با ظرفیت تولید سالانه 800 هزار تن آهن اسفنجی آماده بهره برداری است.
ارباب زاده افزود: فاز اول این پروژه شامل واحدهای احیای مستقیم، واحد انباشت و برداشت می‌باشد که زمینه اشتغال مستقیم 150 نفر و اشتغال غیر مستقیم 800 نفر را فراهم کرده است.
مدیرعامل شرکت فولاد سفید دشت افزود: این پروژه یکی از طرح‌های هفت گانه وزارت صنعت، معدن و تجارت است که در شهرستان بروجن واقع شده و عملیات اجرایی آن از سال 1386 در زمینی به مساحت 250 هکتار آغاز شده است.
وی افزود: شرکت فولاد مبارکه اصفهان با داشتن 65 درصد از سهام این شرکت بزرگترین سهام دار فولاد سفید دشت می‌باشد که با حمایت این شرکت و ایمیدرو و حمایت مدیران استان در تأمین آب در آستانه بهره برداری رسمی آن هستیم .
وی تصریح کرد: 35 درصد از سهام این شرکت متعلق به ایمیدرو می‌باشد.

فولادمبارکه برند برتر ایران
خبر دیگر اینکه در دومین روز از هفته دولت، سید محمود نوابی معاون وزیر و رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان به همراه  اسرافیل احمدیه رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت ضمن بازدید از خطوط تولید فولاد مبارکه، در دیدار با دکتر سبحانی مدیر عامل فولاد مبارکه  و معاون فروش شرکت، گفت: فعالیتهای این شرکت، آن را به عنوان یک برند مطرح در شاخص‌های محیط زیست، صادرات، مشتری مداری مطرح کرده است.
وی افزود : در هفته دولت طرحهای زیادی در کشور افتتاح ومورد بهره برداری قرار می‌گیرد که در این خصوص می‌توان به 155 طرح صنعتی  و با سرمایهگذاری 5000 میلیارد تومانی و اشتغال 9000 نفری اشاره کرد که تعدادی از این طرحها در استان اصفهان مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.
رییس سازمان حمایت ازحقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان تصریح کرد:  فولاد مبارکه یک  واحد سر حال و پویا می‌باشد  و جزء یکی از واحدهای صنعتی خوب است که تاکنون توانسته با موفقیت از محل درآمد خود  طرحهای توسعه خودش را به خوبی مدیریت و اجرا نماید.
وی فولاد مبارکه را  به عنوان یک واحد سبز در حوزه محیط زیست معرفی کرد و گفت: در حوزه صادرات و مشتری مداری من به عنوان رییس سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان باید بگویم که این شرکت یکی از موفق ترین شرکتهایی است که تاکنون توانسته بر اساس عملکرد مناسب خود،  تندیس رعایت از حقوق مصرف کنندگان را دریافت نماید.
نوابی  با ابراز خوشنودی از این بازدید ، خاطر نشان کرد: مدیریت توانمند آقای دکتر سبحانی وافراد با انگیزه در این شرکت یک نشاط و شادابی و انرژی مضاعفی به ما منتقل کرد ، که قابل تقدیر است و وظیفه ما است که در هفته دولت به تمام کارکنان فولاد مبارکه یک خدا قوت بگوییم.
وی با اشاره به برنامه‌های این شرکت در افتتاح حداقل یک پروژه در هر دو ماه  و همچنین تنوع تولیدات و خود اتکایی را رمز موفقیت فولاد مبارکه بیان کرد و گفت: توجه به نیاز داخل به عنوان یکی از اصلی ترین تأمین کننده نیاز واحدهای صنعتی از جمله  صنایع خودرو سازی ، لوازم خانگی و صنایع پایین دستی ، در حوزه فلز و لوله و پروفیل و توجه همزمان  به بازارهای صادراتی و همچنین کمترین اتکا به منابع بانکی را از دیگر امتیازات و موفقیت‌های این شرکت برشمرد و در این خصوص بانکها را  جهت دادن تسهیلات به این شرکت ترغیب کرد  زیرا این شرکت را گزینه اول برای دادن تسهیلات با توجه به  تولیدات بدون وقفه و تعطیل ناپذیر دانست.
 معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت در ادامه تصریح کرد: تمام واحدهای این شرکت ارزش افزوده  ایجاد می‌کنند و ما شاهد هستیم که در بحث تعالی سازمانی نیز این شرکت سرآمد است و به عبارتی فولاد مبارکه موزه ای از الواح را از تمام دستگاه‌ها به واسطه عملکرد مناسب خود تاکنون توانسته دریافت نماید.
 وی در پایان با آرزوی موفقیت برای تمامی کارکنان فولاد مبارکه ، اظهار امیدواری کرد که با تلاش کارکنان این شرکت همواره شاهد موفقیتهای بیشتر فولاد مبارکه باشیم.
دکتر سبحانی مدیر عامل فولاد مبارکه نیز با اشاره به تولیدات این شرکت ، گفت: ما بر اساس نیاز بازار و تقاضای مشتریان تولید می‌کنیم و همواره بایستی چه در بازار صادرات و چه در بازار داخل تولیداتمان بر اساس سفارش مشتری باشد، ضمن این که  هم به لحاظ کیفی و هم به لحاظ استاندارد مورد نیاز مشتری و ابعادی ناچار هستیم نیاز مشتری را برآورده کنیم و طبیعتاً تولیدمان بر اساس سفارش مشتری است و شاید تنها تولیدکننده هستیم که اول سفارش می‌گیریم و بر اساس سفارش خط را تنظیم کرده و تولید می‌کنیم در چنین شرایطی اگر جنسی هم تولید کنیم که منطبق بر استاندارد و مطابق با سفارش مشتری نباشد ، مرجوع خواهد شد.
وی افزود :محصولات عرضه شده در بازار داخلی و همچنین محصولات صادراتی ما که  30 درصد تولیدات ما را تشکیل می‌دهند، خوشبختانه تا بحال یک مورد برگشتی و یا ادعا از طرف مشتری روی کیفیت نداشتیم  و این یک مزیت برای فولاد مبارکه است که با کنترلی که از طریق تضمین کیفیت و واحد کنترل کیفی در نقاط مختلف خطوط تولید بصورت کنترلهای اتوماتیک و چشمی ایجاد کرده ، منطبق با نیاز بازار تولید می‌کند.

فولاد مبارکه سرآمد است
ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف آباد وتیران وکرون در مجلس شورای اسلامی در دیدار با مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان، ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات انجام شده گفت : فولادمبارکه یک صنعت ملی است که با کسب تجربه و دانش فنی موفق شده بسیاری از طرحهای فولادی در استان‌های هرمزگان، خراسان وچهارمحال و بختیاری را  تکمیل و به بهره برداری برساند و موجب رونق اقتصادی واشتغال جوانان در این استان‌ها باشد .
نماینده مردم محترم نجف آباد وتیران وکرون با توجه به اقدامات انجام شده فولادمبارکه در راستای مسیولیت اجتماعی ضمن تقدیر و تشکر از هییت مدیره ، مدیرعامل وکارکنان سخت کوش این شرکت گفت: فولادمبارکه سرآمد شرکتهای بزرگ در توسعه اقتصاد،مسیولیتهای اجتماعی و محیط زیست است که در راستای مسیولیتهای اجتماعی کارهای عام المنفعه بسیاری انجام داده و اخیراً دو پروژه عمرانی اصفهان که به دلیل کمبود بودجه متوقف شده بود و جزو معضلات عمرانی استان اصفهان بود را به سرانجام رساند.
وی با اشاره به افتخارات و موفقیتهای  به دست آمده در فولاد مبارکه گفت :  نمایندگان مجلس و وزرا و استانداران مربوطه باید دست در دست هم دهند تا مشکلات این صنعت ملی را مرتفع نمایند .
ابوترابی با تأکید بر این که باید به فولادمبارکه  به عنوان یک صنعت ملی نگاه کرد، افزود:  فولادمبارکه علاوه بر تأمین نیاز داخل توانسته سال گذشته با تولید محصولات کیفی بخشی از محصولات خود را به کشورهای مختلف صادر نماید و با توجه به شرایط تحریم و مشکلات پیش رو ، بخوبی طرحهای توسعه را مدیریت و اجرا  و به بهره برداری برساند .
وی یادآور شد: در راستای اقتصاد مقاومتی اقدامات بسیار و قابل تحسینی در فولاد مبارکه انجام شده که بومی سازی از جمله این اقدامات می‌باشد  و به واقع می‌توان گفت صنعت فولاد چیزی کمتر از انرژی هسته ای نیست.
ابوترابی در ادامه با اشاره به مشارکت فولاد مبارکه در پروژه قطار شهری ، اظهار داشت : با انجام این پروژه بسیاری از شهرهای استان به رینگ قطار شهری متصل می‌گردد وکارکنان سخت کوش فولاد مبارکه  نیز می‌توانند با بهره برداری از رینگ قطار شهری ایاب و ذهاب خود را انجام دهند.
 وی در پایان افزود: در همین راستا نمایندگان و مسیولین استان باید جهت رفع موانع تولید در فولادمبارکه از جمله بحث آب را  پیگیری نمایند.


 ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربازديد‌ها
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شبکه اطلاع رسانی دنیای بانک می باشد.
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ