کد خبر: ۲۳۱۴۱
۱۸:۵۴ - ۱۳۹۵/۹/۵

مرزها را باز می‌کنیم

خط و نشان اردوغان برای اروپا

دنیای بانک: رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه روز جمعه به اتحادیه اروپا هشدار داد که در صورت ادامه مخالفت با پیوستن آنکارا به این اتحادیه مرزهایش را به روی مهاجران غیرقانونی باز خواهد کرد.
خط و نشان اردوغان برای اروپا

به گزارش پایگاه خبری دنیای بانک،اردوغان در سخنانی در استانبول خطاب به اتحادیه اروپا گفت: ما همانهایی هستیم که 3 تا 3،5 میلیون پناهجو را پذیرفته ایم اما شما به وعده هایتان عمل نکرده اید. حواستان باشد، اگر بیش از این ادامه دهید، مرزها باز خواهد شد. 

سخنان اردوغان در واکنش به رای موافق روز گذشته (پنجشنبه) پارلمان اروپا به توقف روند مذاکرات مربوط به عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا ایراد شد.
آنکارا و بروکسل در تاریخ 18 مارس توافقی را منعقد کردند که به موجب آن ترکیه از ورود سیل مهاجران به اروپا جلوگیری کرد. این توافق تا حد زیادی در کاهش شمار مهاجرانی که از دریای اژه وارد اروپا می شدند، موفق بوده است.
ترکیه موافقت کرد که در قبال مشوق هایی از جمله تسریع روند عضویتش در اتحادیه اروپا و نیز لغو لزوم صدور ویزای سفر به این اتحادیه برای شهروندانش، کنترل مرزهای آبی و خاکی خود را تشدید کند.
گرچه، با پایان ضرب الاجل اکتبر (مهر/آبان) و حاصل نشدن پیشرفتی ملموس در زمینه مذاکرات عضویت یا مساله ویزا، آنکارا اتهام هایش را علیه بروکسل در زمینه عهد شکنی تشدید کرده است.
حدود یک میلیون مهاجر از کشورهای فقیر در سال 2015 وارد اروپا شدند و همین امر هراس مقام های اتحادیه اروپا از بروز بحران اجتماعی و تقویت موضع احزاب ناسیونالیست راست را به همراه داشت.
اروپا سیاست های ترکیه را در زمینه پاکسازی گسترده نهادهای دولتی و خصوصی از مخالفانش پس از کودتای نافرجام 25 تیرماه مورد انتقاد شدید قرار داده است.
طی این مدت دهها هزار نفر به اتهام دست داشتن در این کودتا بازداشت، تعلیق یا اخراج شده اند.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربازديد‌ها
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شبکه اطلاع رسانی دنیای بانک می باشد.
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ