کد خبر: ۲۷۳۷۷
۱۴:۲۳ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۹

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان:

خارجی ها با حاشیه سرمایه‌گذاری نمی کنند

دنیای بانک: مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان گفت: مشکلات اقتصادی جز با سرمایه‌گذاری، ایجاد اشتغال و تولید حل نمی‌شود.
خارجی ها با حاشیه سرمایه‌گذاری نمی کنند

به گزارش پایگاه خبری دنیای بانک، بهرام سبحانی 18 بهمن‌ماه در  جمع مدیران و کارکنان کارخانه فولاد مبارکه و فولاد سفیددشت چهارمحال و بختیاری ، با تبریک ایام دهه فجر انقلاب اسلامی گفت: پروژه فولاد سفیددشت از سال 86 تا 93 متوقف شده بود و فولاد مبارکه بدون هیچ چشم‌داشتی و با دید ملی در این پروژه سرمایه‌گذاری کرده است.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان با اشاره به اینکه مشکل کمبود آب باعث به تعویق افتادن کار کارخانه شد، افزود: اگر مشکل آب نبود بخش احیای کارخانه سال گذشته راه‌اندازی می‌شد.

سبحانی بر سرمایه‌گذاری در مناطق محروم و با بیکاری بیشتر تأکید کرد و افزود: با 50 درصد اعتبار سرمایه‌گذاری شده در کارخانه سفیددشت می‌توان یک واحد جدید در فولاد مبارکه راه‌اندازی کرد. برای صنعتی شدن و ایجاد اشتغال در منطقه و استان انتظار است مردم منطقه قدر این سرمایه‌گذاری را بدانند.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان، مسئولان کارخانه را متولی ایجاد صد درصد اشتغال استان ندانست و عنوان کرد: ما بر اساس شرایط عمومی، آزمون و بومی گزینی نیروهای کارخانه را جذب می‌کنیم و این منطقی نیست کسانی که در مرحله ساخت بودند بخواهند استخدام شوند.

سبحانی با تأکید بر اینکه اشتغال لزوماً به معنی استخدام نیست، گفت: کارگران مرحله ساخت برای استخدام در کارخانه اولین هستند ولی باید ضوابط رعایت گردد.وی با اشاره به اینکه اکنون صنعت فولاد صنعت مادر در کشور است و اشتغال غیرمستقیم در صنایع زیاد است، افزود: اکنون فولاد مبارکه اصفهان 15 هزار نفر نیروی کار مستقیم و 300 هزار نفر اشتغال غیرمستقیم دارد.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان با بیان اینکه اتفاقات رخ داده و حواشی موجود در سرمایه‌گذاری برای فاز دو کارخانه اثر دارد، گفت: برای سرمایه‌گذاری باید امید و انگیزه و همراهی منطقه وجود داشته باشد.وی با بیان اینکه سرمایه‌گذاران خارجی با چنین شرایطی حاضر به سرمایه‌گذاری نخواهند شد، تصریح کرد: مردم استان فهیم هستند و مسئولین نیز برای راه‌اندازی این کارخانه کمک‌های بسیاری را کرده‌اند اما باید شرایط سرمایه‌گذاری فراهم باشد.

سبحانی از سرمایه‌گذاری 750 میلیارد تومانی در فولاد سفیددشت خبر داد و عنوان کرد: اتفاقات اخیر را به حساب همه مردم استان نمی‌گذاریم ولی بافرهنگ‌سازی این موضوع باید برطرف شود.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان تصریح کرد: اگر استان سرمایه‌گذاری و اشتغال‌زایی می‌خواهد باید مسئولین استان امکانات زیربنایی مانند آب و برق را تأمین کنند هرچند تاکنون مسئولین همکاری خوبی را داشته‌اند.

سبحانی از کم بودن اطلاع‌رسانی و کار فرهنگی در این زمینه انتقاد کرد و گفت: باید از طریق نخبگان محلی مانند امام جمعه‌ها و فرمانداران فرهنگ‌سازی شود.وی، سرمایه‌گذاری برای تولید در کارخانه را 120 میلیارد تومان دانست و افزود: اگر در آینده نیز برنامه‌ای مشخص برای تأمین آب ارائه نشود فاز بعدی کارخانه احداث نخواهد شد. اگر مسائل زیربنایی حل شود کارخانه نبرد سرد را احداث خواهیم کرد که خوراک ورق خودرو را تأمین می‌کند.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربازديد‌ها
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شبکه اطلاع رسانی دنیای بانک می باشد.
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ