کد خبر: ۳۰۷۵۰
۱۰:۱۵ - ۱۳۹۶/۱/۲۳

بانوی سرزمین مهربانی،خوش آمدی !

بانوی سرزمین مهربانی،خوش آمدی !

دنیای بانک: شاید شما هم اینگونه بوده اید که از کودکی وقتی نام "نرگس" را می شنیدید ، به واسطه اینکه نام مادر امام و حجّت عصر عج بود، یک شیرینی و حلاوت غیر قابل توصیفی داشت .

 امّا امروز مراد من از نگارش این سطور، نام دختری است با همین نام که سفیر واقعی مهربانی و بخشندگی است .
دختری جوان و بی آلایش که قلبی دارد به وسعت آسمان  و این قلبِ  پاک  سرشار است از محبت و دوست داشتن .
نرگس کلباسی ، می تواند یک الگوی شایسته برای دختران ایران زمین باشد. اویی که به زندگی در کشورهای توسعه یافته ای چون انگلستان و کانادا پشت پا زد و نیمی از جهان را پیمود تا رسید به محرومترین نقطه کشور پهناور هندوستان .
با اندک اندوخته ای که ماترک پدر مرحومش بود، کلبه ای ساخت برای کودکان یتیم و خودش هم در همان کلبه برای این أیتام مادری کرد .
برایشان غذا و لباس تهیه کرد و دردهایشان را تسکین داد و برایشان معلم استخدام کرد تا ذرّه ای احساس کمبود نکنند ...
امّا نرگس قصه ما ، با این همه مهربانی و از خودگذشتگی ، دو سال تمام درگیر یک پرونده مجعول شد و برایش چقدر سخت بود که او را متهم کردند به " قتل یک کودک" . کودکی از جنس همان کودکانی که هزاران کیلومتر برایشان سفر کرده بود و از اندک سرمایه دنیایی اش برایشان خانه و سرپناه ساخته و همه دارایی اش را برایشان هزینه کرده بود !
آخر مگر چنین چیزی ممکن است ؟
چرا باید نرگس چنین کُند ؟ با چه انگیزه ای ؟
راستی اگر این اتفاق راست است ، جسد کودک کجاست ؟ مقبره او کجاست ؟ کدام شاهد عینی این صحنه را دید؟ مگر ادعا نمی کنید در حاشیه یک اردوی تفریحی و در یک منطقه توریستی و در میانه روز نرگس کودکتان را به درون رودخانه انداخت ؟
چرا هیچ کس إدعایتان را تایید نکرد ؟
در عجبم از قاضی این پرونده که خانم جوانی بود و شاید هم سنّ و سال نرگس ،  که قلم را روی کاغذ چرخاند و  در حکم غیر عادلانه اش  برای نرگس مجازات زندان نوشت !
خدا را شکر می گویم که حضرتش به من فرصتی داد و توفیقی عنایت فرمود تا بتوانم در این مسیر ، در حق این بانوی مومنه و فداکار برادری کنم و با دعای خیر هموطنان عزیزم و با حمایت های بی دریغ زعمای وزارت امور خارجه از جمله جناب آقای دکتر ظریف ، شخصیت محبوب و میهن دوست سرزمین پارسایان و معاونین ایشان و سفیر محترم ایران در هند ؛ نرگس را از این دام غیر انسانی نجات بدهیم .
نرگس در آغازین روزهای سال نو تبرئه شد و امروز چهارشنبه عازم ایران است . بعد از ١٧ سال و در أیامی که منتسب به روز ولادت مولای متقیان علی علیه السلام و روز تجلیل از مقام پدر است .
نرگس قصد دارد یکراست از فرودگاه اصفهان به دیدار پدر مرحومش بشتابد.
پدر نرگس ، دکتر حسن کلباسی استاد  رشته اقتصاد دانشگاه اصفهان بود که بعد از سالها هنوز همکاران و دانشجویانش با چشمانی که در آن قطرات اشک حلقه می زند ، از او به نیکی یاد می کنند .
روزت مبارک جناب دکتر حسن کلباسی عزیز  و روحت شاد از اینکه فرشته ای تحویل جامعه بشریت دادی که نامش احساس غرور می آفریند و مرامش درس انسانیّت را .
یقین دارم فردا مزار دکتر حسن کلباسی واقع در  مسجد رکن الملک مجموعه تخت فولاد اصفهان مملّو از کسانی خواهد بود که به انسانیّت ، محبت و نیکویی أرج می نهند و با این حضور " روز مرد و روز پدر" را با نثار شاخه گلی به مزار پاک و مطهرش ، گرامی خواهند داشت .
توفیق دارم در این سفر به یادماندنی،  نرگس را همراهی کنم و از این فرصت روحانی برای زدودن زنگار نامرادی ها ، یارای دختر " ایران" باشم .
برقرار باشید.                                                                      

حسن نوریان، سرکنسول ایران در حیدرآباد هند



ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربازديد‌ها
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شبکه اطلاع رسانی دنیای بانک می باشد.
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ