کد خبر: ۴۵۷۱
۱۴:۴۰ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۱

مدیرعامل بدر توس بازداشت شد

بحران در نزدیکی موسسه کاسپین

دنیای بانک: معاون سیاسی فرماندار مشهد در جمع سپرده گذاران معترض «بدر توس» در نمازخانه فرمانداری مشهد گفت: به دلیل عدم همکاری مدیرعامل «بدرتوس» چند روز قبل مدیرعامل «بدرتوس» بازداشت شد. گفتنی است موسسه مالی و اعتباری بدر توس در موسسه مالی و اعتباری آرمان که اخیرا به کاسپین تغییر نام داده، ادغام شده است. آیا این وضعیت به بحرانی‌شدن اوضاع موسسه مالی و اعتباری کاسپین خواهد انجامید؟
بحران در نزدیکی موسسه کاسپین

به گزارش پایگاه خبری دنیای بانک، به نقل از مشهد نیوز، بیش از ۱۰۰ نفر از سپرده گذاران تعاونی اعتباری «بدرتوس» ظهر دیروز ابتدا در مقابل استانداری خراسان رضوی تجمع کردند و سپس به سمت فرمانداری مشهد حرکت کردند.یکی از سپرده گذاران بدرتوس با اشاره به این که از برج ۱۱ سال گذشته سود و اصل سپرده سپرده گذاران «بدرتوس» داده نشده است گفت: پاسخ روشنی به درخواست های آن ها داده نشده است.

این گزارش می‌افزاید: نمایندگان حدود ۱۰۰ نفر از تجمع کنندگان معترض که از سپرده گذاران تعاونی اعتباری «بدرتوس» بودند ظهر دیروز به داخل ساختمان استانداری خراسان رضوی دعوت شدند که «کریمی» معاون سیاسی فرماندار مشهد آنها را دعوت به صحبت در محل ساختمان فرمانداری مشهد کرد.کریمی، معاون سیاسی فرماندار مشهد در جمع سپرده گذاران معترض «بدر توس» در نمازخانه فرمانداری مشهد گفت: قرار بر این بود که ۳ تعاونی اعتباری «بدرتوس»، «الزهرا» و «پیوند وحدت» با تعدادی دیگر از تعاونی های اعتبار ادغام شوند و در قالب «آرمان ایرانیان» که به کاسپین تغییر نام یافته است ادغام شوند که به دلیل عدم همکاری مدیرعامل «بدرتوس» چند روز قبل مدیرعامل «بدرتوس» بازداشت شد.
کریمی تصریح کرد: قرار است املاک بدرتوس ارزیابی شود و در اختیار آرمان ایرانیان قرار گیرد و این ها قبول کردند این کار را انجام دهند. وی تصریح کرد: مثل قضیه ای که برای «میزان» انجام شد برای «بدرتوس» انجام می شود و غیر از این هم هیچ راه دیگری وجود ندارد و دوشنبه آینده قرار است جلسه دیگری در این خصوص تشکیل شود و املاک بدرتوس را به نام هر کس که باشد داریم می گیریم.

سابقه خبر

اواخر آبان‌ماه معاون اقتصادی استانداری خراسان رضوی،گفت: مسئولیت رسیدگی به وضعیت این موسسات با بانک مرکزی بوده و کنترل این فضای نابسامان به عهده ما نیست اما باز هم ما به منظور رسیدگی به وضعیت مردم با این موسسات و هیئت مدیره آرمان جلسات مفیدی را گذاشته‌ایم.علی رسولیان در گفت‌وگو با فارس در مشهد با اشاره به وضعیت نابسامان و تجمع‌های روزهای اخیر موسسات مالی بدر توس و فرشتگان اظهار کرد: آنچه مشخص بوده مهم‌ترین مشکل این موسسات از جمله بدر توس مشکل نقدینگی است.
وی افزود: در حال حاضر اساسنامه موسسه آرمان در شورای پول و اعتبار تصویب شد و بر مبنای آن قرار است موسساتی نظیر بدرتوس و فرشتگان منحل شود و همه آنها در قالب موسسه آرمان فعالیت کنند.
مدیرکل امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی تاکید کرد: تمامی موسسات نظیر بدرتوس، فرشتگان و الزهرا قرار است در قالب موسسه آرمان که ممکن است نام آن تغییر کند دارای مجوز شده و پس از اخذ مجوز فعالیت خود را آغاز کنند.
رسولیان از جلسات اخیر خود با هیئت مدیره موسسه آرمان خبر داد و عنوان کرد: در جلسه‌ای که داشتیم بر این موضوع تاکید کردیم کمبود نقدینگی را باید مدیریت کنند و حسابرسی‌ها را انجام داده و جواب مردم را بدهند.
وی تصریح کرد: مسئولیت رسیدگی به وضعیت این موسسات با بانک مرکزی بوده و کنترل این فضای نابسامان به عهده ما نیست اما باز هم ما به منظور رسیدگی به وضعیت مردم با این موسسات و هیئت مدیره آرمان جلسات مفیدی را گذاشته‌ایم.
مدیرکل امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: باید هر موسسه مالی و اعتباری با اخذ مجوز و زیر نظر بانک مرکزی فعالیت کرده تا چنین مشکلاتی رخ ندهد و بانک مرکزی نیز باید به چنین وضعیت نابسامان مردم رسیدگی کند.نظرات بینندگان
» رشیدی | ساعت ۲۱:۱۵ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۴
25
0
پاسخ
مشکل مردم عدم اعتماد و مشخص نبودن اینده پولشون میباشد وگرنه اگر یک مقام رسمی دولتی بر رسمیت و تایید موسسات تاکید نماید همه سپرده گزاران مایل به دریافت و برداشت مبالغ شان نیستند . متاسفانه مدیر عامل بدر توس هم فقط به فکر منافع خودش است و با غرور و عدم توجه به حقوق مردم بر اشفتگی اوضاع دامن زده است .0
» خسروی | ساعت ۱۷:۵۵ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۷
10
0
پاسخ
دمت گرم رشیدی
» جواد رحمانی | ساعت ۲۰:۱۳ - ۱۳۹۵/۱۱/۸
0
0
پاسخ
حدود 5/5 سال نیم پیش من در این موسسه حساب باز کردم و خودشان به موقع اقساط را از من گرفتن ولی زمانی که می خواستند پول مرا بدهند هر روز یک بهانه یک روز گفتند حساب باران ، یک روز حساب 500 تومان در هفته والا قسم من بعد از سی سال خانه داری با پولی که داشتم قرار بود خانه بخرم و این کار را کردم حالا روی این پول من چک دادم و آبرویم در خطر تو را به هر که می پرستید همین مبلغ به قول شما ناچیز را به من بدهید که مشکلم حل می شود خدا پدرتان را بیامرزد
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربازديد‌ها
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شبکه اطلاع رسانی دنیای بانک می باشد.
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ