کد خبر: ۵۲۵۴۴
۱۶:۱۶ - ۱۳۹۶/۷/۱۲

اردوغان اعلام کرد:

قرارداد همکاری بانک‌ مرکزی ایران و ترکیه نهایی میشود

رییس جمهور ترکیه گفت: گردهمایی بانک‌های مرکزی ایران و ترکیه کشور هفته آینده برگزار می‌شود و قرارداد همکاری بین بانک‌های مرکزی دو کشور را نهایی خواهند کرد. رییس جمهور ترکیه تصریح کرد: تصمیم گرفته شد شعب بانک‌های ایران در ترکیه و بانک‌های ترکیه در ایران احداث شود و به این منظور باید مراکز و بخش‌های ذیربط تشکیل شوند.
قرارداد همکاری بانک‌ مرکزی ایران و ترکیه نهایی میشود

به گزارش پایگاه خبری دنیای بانک،  رجب طیب اردوغان در نشست مشترک رسانه‌ای با حسن روحانی رییس جمهور کشورمان گفت: روابط دو کشور ایران و ترکیه برای تامین مالی افزایش می‌یابد. وی افزود: برای نجات روابط اقتصادی از فشار بازار ارز تصمیم گرقتیم روابط خود را با پول محلی دو کشور انجام دهیم.

اردوغان خاطرنشان کرد: گردهمایی بانک مرکزی دو کشور هفته آینده برگزار می‌شود و قرارداد همکاری بین بانک‌های مرکزی ایران و ترکیه را نهایی خواهند کرد. رییس جمهور ترکیه تصریح کرد: تصمیم گرفته شد شعب بانک‌های ایران در ترکیه و بانک‌های ترکیه در ایران احداث شود و به این منظور باید مراکز و بخش‌های ذیربط تشکیل شوند.

رییس جمهور ترکیه با تاکید بر تقویب روابط دو کشور در زمینه انرژی گفت: همکاری تنگاتنگ وزرای انرژی دو کشور در این زمینه لازم است. اردوغان افزود: همچنین خواستار به اشتراک گذاشتن تجارب گردشگری با کشور دوست و برادر ایران هستیم و اطمینان دارم ده‌ها هزار شهروند از ترکیه برای بازدید از ایران به عنوان کشوری که از تمدن دیرینه برخوردار است، خواهند آمد.

وی با بیان اینکه آمار پروازهای شرکت هواپیمایی ترکیه به ایران بالاست که حاکی از وضعیت مناسب گردشگری بین دو کشور است، گفت: سرمایه‌گذاران بخش گردشگری ترکیه را برای سرمایه‌گذاری در ایران تشویق می‌کنیم.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربازديد‌ها
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شبکه اطلاع رسانی دنیای بانک می باشد.
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ