کد خبر: ۶۸۶۸۰
۱۲:۹ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۶

فرانسه، سوریه را تهدید کرد

فرانسه، سوریه را تهدید کرد

رئیس ستاد مشترک ارتش فرانسه تاکید کرد، اگر سوریه از خط قرمزی که رئیس جمهور این کشور برای استفاده از مواد شیمیایی مشخص کرده، پا را فراتر بگذارد، پاریس به تنهایی به سوریه حمله خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری دنیای بانک، به نقل از روسیا الیوم، ژنرال فرانسوا لوکوانتر، رئیس ستاد مشترک ارتش فرانسه در گفت‌وگو با رادیو «اروپا ۱» گفت: ممکن است گمان کنید که اگر امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری این کشور از ابزارهای اجرایی ما اطلاعی نداشت، خط قرمزی مشخص و اظهاراتی از این دست مطرح نمی‌کرد.

لوکوانتر در ادامه افزود، می‌خواهد جزئیات طرحی که به رئیس جمهور ارائه می‌کند را محفوظ نگهدارد.

وی با اشاره به واشنگتن، هم‌پیمان خود در سوریه گفت، فرانسه با هم‌پیمان استراتژیک خود همبستگی واقعی داشته و این دو کشور درباره وضعیت سوریه و خطر فراتر رفتن از خطوط قرمز استفاده از سلاح شیمیایی هم دیدگاه مشترکی با یکدیگر دارند.

ماکرون مه سال ۲۰۱۷ اعلام کرد، هرگونه استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه، فرانسه را به واکنش فوری وادار می‌کند.

ریاست جمهوری فرانسه اوایل ماه میلادی جاری تاکید کرد، پاریس و واشنگتن هرگز چشم خود را به روی کوتاهی در مجازات کردن‌ها نخواهند بست و در صورتی که اطمینان یابند سوریه از سلاح شیمیایی استفاده می‌کند با هماهنگی کامل پاسخی قاطع خواهند داشت.

از سوی دیگر، وزارت دفاع روسیه گزارش‌ها درباره استفاده دمشق از سلاح شیمیایی در غوطه شرقی را تکذیب و آن را توجیهی برای تشدید مجازات علیه سوریه عنوان کرد.

پیشتر ارتش سوریه طی عملیات پاکسازی از کشف کارگاه‌هایی خبر داد که افراد مسلح غوطه شرقی از آنها برای ساخت سلاح شیمیایی در منطقه زراعتی میان شیفونیه و دوما استفاده می‌کردند.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربازديد‌ها
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شبکه اطلاع رسانی دنیای بانک می باشد.
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ