کد خبر: ۶۹۲۱۱
۱۵:۳۲ - ۱۳۹۷/۱/۱۹

اصلاح ساختار صندوق های بازنشستگی
ربیعی خبر داد؛

اصلاح ساختار صندوق های بازنشستگی

وزیر رفاه ، اصلاح ساختار در نحوه اداره صندوق ها و افزایش نظارت کارگران، بازنشستگان و کارفرمایان به عنوان صاحبان صندوق ها را از اهداف مهم این وزارتخانه در سال ٩٧ عنوان کرد.

به گزارش پایگاه خبری دنیای بانک، علی ربیعی در دیدارنوروزی با مدیران عالی شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی ، مدیران عامل و اعضای هیات مدیره هلدینگ ها و شرکت های تحت پوشش شستا اضافه کرد : در سال ٩٧ ، کارفرمایان و به ویژه کارگران و بازنشستگان در تصمیم گیری ها نقش بیشتری ایفا می کنند .

وزیرتعاون ، کار ورفاه اجتماعی یاد آورشد : برای هرنوع برنامه ریزی هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی و شرکت سرمایه گذاری باید اهداف تشکیل را دوباره مرور کنیم و ببینیم چقدر در آن جهت حرکت می کنیم . 

وی بازگشت به هدف اصلی تاسیس شرکت های سرمایه گذاری تامین اجتماعی را از مهم ترین برنامه های سال ٩٧ عنوان کرد و گفت : استراتژی ما همان اهدافی است که بنا برآن ایجاد شده ایم و باید استراتژی افزایش سرمایه و حفظ دارایی های بین نسلی را انجام دهیم . وظیفه ما افزایش سرمایه آیندگان است .روزی که توازن میان نیروی شاغل و بازنشسته به هم می خورد این سرمایه گذاری ها می تواند نجات بخش باشد و ما تنها برای امروز فکر نمی کنیم و وظیفه اخلاقی ما فکر کردن بین النسلی است . درصندوق فولاد نیز بین النسلی رفتار کرده ایم. می توانستیم با فروش صندوق ها یک نوع رضایت عمومی ایجاد کنیم اما به این کار اشتباه و ایجاد رضایت های مقطعی تن ندادیم . بسیاری از افراد هم می توانستند این دوران را دوران رضایت های بزرگ ببینید اما با این کار به نسل های آینده جفا می شد . 

وی توضیح داد : باید اصلاح ساختار داشته باشیم و منظور از ساختار ،سازمان کار شیوه کار ، شیوه مدیریت و هدف های فرعی است . در سازمان کار قطعا باید شیوه هلدینگ داری خود را تغییردهیم . نمای سازمانی هلدینگ ها نیز باید تغییر و به سمت جمع و جورشدن حرکت دهیم . درسازمان کار باید حرکت به سمت فضای بین الملل پیش بینی شود . درسازمان کار جذب سرمایه خارجی درداخل پیش بینی شود . درسازمان کار باید از بنگاه داری گسترده و بی خاصیت خود را خلاص کنیم . بخشی از این امور را در سازمان کار می بینم .

ربیعی به مطالعاتی در مورد برخی از شرکت ها و آسیب های آن اشاره کرد و گفت : درشیوه کار باید شفافیت، تخصص گرایی و کارآمدی و بهترین شکل دنبال شود . درشیوه مدیریت باید همواره اداره به شکلی باشد که گویی خصوصی است و عملکرد آن به نحوی باشدکه شکل عمومی داشته باشد، یعنی فکر کنیم بخش خصوصی هستیم و این گونه بنگاه را اداره کنیم اما در برداشت، نگاه اجتماعی داشته باشیم . شیوه مدیریت باید غیرسیاسی باشد وبراین شیوه اصراردارم .

وزیرتعاون، کارو رفاه اجتماعی خواستار کوچک کردن ستادها و قوی تر کردن مراکز واحدهای تولید شد و گفت : ایمن امر به دنبال کردن استراتژی های اصلی ما با سهولت وروش بهتر بیشتر کمک می کند و قطعا باید به سمت استفاده از کالاهای ایرانی حرکت کنیم .

ربیعی اظهار کرد : جهت گیری اساسی را با درس آموزی ازپیامبر عظیم الشان و حضرت علی (ع) در سال ٩٧ مورد توجه قرارمی دهیم . مصادف شدن میلاد امام بزرگ مان در آغاز سال نو برای ما فرصتی فراهم کرد که از آموزهای ایشان درسی در ابتدای سال بگیریم که و برنامه های خود را برای یکی از موسسات قابل توجه اعلام کنیم . می خواهیم امسال را با برنامه نو و تغییر و به از سال گذشته بودن و حال و هوای جنبش سال جدید استفاده کنیم  و با خداوند پیمان می بندیم که به خاطرهیچ رفاقتی یک ریال حق کارگر را به هدر نمی دهیم . ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربازديد‌ها
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شبکه اطلاع رسانی دنیای بانک می باشد.
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ