کد خبر: ۷۴۰۸۰
۱۶:۴۸ - ۱۳۹۷/۲/۲۹

تصویب قیمت پایه سهام دو شرکت بیمه برای واگذاری

تصویب قیمت پایه سهام دو شرکت بیمه برای واگذاری

در جلسه امروز هیات واگذاری قیمت پایه سهام دولت در شرکتهای عمران و مسکن سازان ایران و بیمه اتکایی امین و بیمه البرز مورد تصویب قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری دنیای بانک،  سیصد و چهل و یکمین جلسه هیات واگذاری صبح امروز(شنبه) با حضور کلیه اعضا در محل وزارت امور اقتصادی و دارایی تشکیل شد.

در ابتدای این جلسه سازمان خصوصی سازی به عنوان دبیرخانه هیات واگذاری حسب تاکیدات قبل هیات نسبت به ارائه گزارش عملکرد سازمان خصوصی سازی در سال 1396 اقدام نمود.

بر اساس این گزارش عملکرد، ارزش قیمتگذاری های مصوب از سوی هیات واگذاری در سال 1396 در مقایسه چهار سال گذشته فزونی داشته و بالغ بر حدود 18 هزار میلیارد تومان می باشد که از تمامی سنوات سه سال قبل بالاتر بوده است.

همچنین ارزش بنگاههای آگهی و عرضه شده از این میزان قیمتگذاری حدود 14 هزار و 500 میلیارد تومان بوده و مجموع بنگاههای واگذار شده نیز به مبلغ 2 هزار و 500 میلیارد تومان رسیده است.

بر اساس این گزارش مجموع بنگاههای مصوب سال 1396 شامل 404 مورد بوده که از این تعداد 14 درصد بنگاهها شامل 56 مورد منجر به فروش، 7 مورد انحلال، 24 مورد خروج از لیست و 317 مورد نیز به سال 1397 منتقل شده است.

همچنین در این گزارش عنوان شد در دولت دوازدهم تمامی واگذاریها مشتمل بر 100 درصد کل واگذاریها به بخش خصوصی واقعی واگذار شده است، در حالی که این میزان در قبل از دولت یازدهم فقط 18 درصد مجموع واگذاریها بوده است و در دولت یازدهم این نسبت به 67 درصد رسیده است که مجموع این ارقام نشانگر توجه ویژه دولت یازدهم و دوازدهم به خصوصی سازی واقعی می باشد. همچنین بر این اساس اعلام شد در سال 1396 در تداوم شیوه سنوات گذشته در دولت یازدهم و دوازدهم هیچگونه رددیون به مفهوم انتقال مستقیم سهام متعلق به دولت به متقاضیان و طلبکاران یا اشخاص شبه دولتی انجام نشده است.

سازمان خصوصی سازی در این جلسه گزارشی نیز از میزان پیشرفت طرح ساماندهی سهام عدالت به هیات واگذاری ارائه نمود.

سپس فهرست واگذاریهای وزارت نیرو و جهاد کشاورزی برای درج در واگذاریهای سال 97 مورد بحث و بررسی قرار گرفت و بر این اساس تصمیمات لازم برای فهرست موارد مشمول واگذاری این دو وزارتخانه مورد تصمیم واقع و مقرر شد در بخش آب و آبفا کشور کمیته ای با مسئولیت وزارت نیرو عهده دار طراحی جهت آماده سازی و ایجاد ساختارهای لازم به منظور واگذاری بنگاههای این بخش گردد.

در حوزه وزارت جهاد کشاورزی نیز مقرر شد سیلوهای وابسته به شرکتهای بازرگانی دولتی به صورت جدای از شرکتهای غله مناطق کشور واگذار شود و واگذاری آنها با اولویت سیلوهای منفک از شرکتهای غله آغاز گردد.

همچنین در این جلسه قیمت پایه شرکت خدمات حمایتی کشاورزی مصوب شد و مقرر گردید تا حداکثر پایان تیرماه آگهی شود.

در ادامه جلسه نیز قیمت پایه سهام دولت در شرکتهای عمران و مسکن سازان ایران و بیمه اتکایی امین و بیمه البرز مورد تصویب قرار گرفت.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربازديد‌ها
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شبکه اطلاع رسانی دنیای بانک می باشد.
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ