کد خبر: ۷۸۴۴۴
۱۴:۴۰ - ۱۳۹۷/۴/۳

شفاف سازی،تنها راه جلوگیری ازفرار مالیاتی
استاندار تهران :

شفاف سازی،تنها راه جلوگیری ازفرار مالیاتی

استاندار تهران در نشست با مدیران امور مالیاتی شهر و استان تهران :تنها راه جلوگیری از فرار مالیاتی شفاف سازی است و سامانه ای نیاز است تا با خرید هر کالا و انجام هر معامله ،مالیات بر ارزش افزوده به شکل مستقیم به حساب دارایی واریز شود.

به گزارش پایگاه خبری دنیای بانک، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، محمدحسین مقیمی در نشست با مدیران امور مالیاتی شهر و استان تهران گفت:در نامه امام علی(ع) به مالک اشتر یکی از فرازها در مورد أخذ مالیات است و تاکید می شود که باید برای اداره کشور مالیات گرفته شود. استاندار تهران ادامه داد:با اخذ مالیات کشور را اداره می کنیم و برخی کشورها که از منابع نفت ،گاز و معدن برخوردار نیستند با مالیات کشور را به خوبی اداره می کنند، ما با این کشورها فاصله داریم چون یکی از مشکلات ما تکیه بر درآمد نفت است. مقیمی گفت:مالیات باید براساس درآمد پرداخت شود،متاسفانه در کشور ما فرار مالیاتی و کم توجهی به مالیات بیشتر از سوی کسانی است که درآمدبیشتری دارند استاندار تهران تنها راه جلوگیری از فرار مالیاتی را شفاف سازی دانست و تأکید کرد:در دنیای الکترونیک با دفاتر نمی توان شفاف سازی کرد تنها راه این است که مالیات مستقیم از درآمدها برداشت شود و روشی که در اخذ مالیات برحقوق است در سایر بخش ها باید اعمال شود . وی با بیان اینکه قانون مالیات بر ارزش افزوده باید اصلاح شود گفت:سامانه ای نیاز است تا با خرید هر کالا و هر معامله ،مالیات بر ارزش افزوده به شکل مستقیم به حساب دارایی واریز شود و قیمت کالا به حساب فروشنده برود.

وی با اشاره به اینکه نحوه دریافت مالیات نباید باعث شود که امور متوقف شودتصریح کرد: درصد زیادی از واحدهای صنعتی، تولیدی و کشاورزی وجود دارند که نیاز به کمک دارند و نیاز است در دریافت مالیات تولیدی ها و مغازه دارهای خرده پا دقت بیشتری شود.


ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربازديد‌ها
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شبکه اطلاع رسانی دنیای بانک می باشد.
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ