کد خبر: ۷۸۶۶۸
۱۵:۵۴ - ۱۳۹۷/۴/۶

جدیدترین قیمت مسکن در تهران

جدیدترین قیمت مسکن در تهران

بانک مرکزی جدیدترین قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در مناطق ۲۲ گانه تهران را منتشر کرد. بر این اساس قیمت متوسط در منطقه یک به بالای ۱۴ میلیون تومان و در منطقه ۱۸ به بیش از ۲.۵ میلیون تومان افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری دنیای بانک، جدیدترین آمار منتشر شده از سوی بانک مرکزی برگرفته از آمار سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور حاکی از آن است که قیمت هر واحد مسکونی طی خردادماه امسال در منطقه یک 14 میلیون تومان بوده، این در حالی است که خردادماه سال گذشته نرخ هر مترمربع حدود 10 میلیون تومان بوده است.

متوسط قیمت یک مترمربع زیربنای واحد مسکونی در منطقه 3 در ماهی که گذشت حدود 12 میلیون تومان بود، این قیمت در خردادماه سال گذشته 8 میلیون تومان بوده است.

در منطقه 2 تهران در خرداد امسال قیمت متوسط هر مترمربع واحد مسکونی از مرز 10 میلیون تومان عبور کرد،‌ در خردادماه سال گذشته قیمت هر مترمربع واحد مسکونی کمی بیش از 6 میلیون تومان بود.

در مناطق 6، 5 و 4 به ترتیب قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در خردادماه سال گذشته 6 میلیون تومان، 5 میلیون تومان و 4.5 میلیون تومان بوده که این قیمت‌ها در خرداد امسال به 8.5، 8 و 7 میلیون تومان افزایش یافته است.

در مناطق 8، 22، 7، 13، 21، 14 و 9 به ترتیب متوسط هر مترمربع آپارتمان به 6 میلیون تومان، 6، 6، 6، 5، 4.5 و 4 میلیون تومان افزایش یافته است.

در منطقه 11 تهران قیمت هر مترمربع واحد مسکونی از حدود 3 میلیون تومان خرداد پارسال به 4 میلیون تومان در خردادماه امسال افزایش یافته است. در مناطق 10، 12، 15 و 19 به ترتیب قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در خردادماه سال جاری به ترتیب 4 میلیون تومان، 3.7 میلیون، 3.7 میلیون و 3.6 میلیون تومان بوده است.

در مناطق 16، 17 و 20 نیز قیمت هر مترمربع آپارتمان مسکونی به ترتیب حدود 3.5 میلیون تومان، 3 میلیون و حدود 3 میلیون تومان بوده است. منطقه 18 نیز کمترین متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی را با حدود 2.5 میلیون تومان به خود اختصاص داده است.برچسب ها
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربازديد‌ها
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شبکه اطلاع رسانی دنیای بانک می باشد.
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ