کد خبر: ۷۸۹۱۰
۱۵:۱۰ - ۱۳۹۷/۴/۱۰

تورم فرانسه در بالاترین سطح

تورم فرانسه در بالاترین سطح

نرخ تورم فرانسه تا پایان ماه می به بالاترین سطح ۶ سال اخیر رسید که می تواند دلیلی دیگر برای متقاعد شدن بانک مرکزی اروپا به پایان سیاست محرک خود باشد.

به گزارش پایگاه خبری دنیای بانک، به نقل از رویترز، طبق آمارهای منتشر شده دفتر آمار فرانسه، بهای مصرف کننده فرانسوی ها در ماه می به ۲.۴ درصد افزایش یافته است که بالاترین سطح از ماه اوت سال ۲۰۱۴ تاکنون محسوب می‌شود. نرخ تورم فرانسه پس از آن به این سطح می رسد که آلمان، دیگر اقتصاد بزرگ منطقه یورو نیز شاهد عبور تورم از سطح ۲ درصدی هدف گذاری شده بود.

با افزایش سطح تورم در منطقه یورو، بانک مرکزی اروپا احتمالا به برنامه سیاست‌های محرک خود پایان خواهد داد که با هدف تحریک تقاضا و مبارزه با رکود به اجرا درآمده است. با این حال به نظر می رسد هنوز راه زیادی تا تغییر دادن نرخ بهره باقی مانده است.

به گفته دفتر آمار فرانسه، بخش دخانیات و انرژی بیشترین نقش را در افزایش نرخ تورم داشته اند. این افزایش ناشی از اعمال مالیات های جدید بر مصرف دخانیات و افزایش بهای جهانی نفت خام بوده است. با این حال این افزایش باعث شده است تا مخارج خانوارهای فرانسوی ۰.۲ درصد به نسبت مدت مشابه سال قبل کاهش یابد.برچسب ها
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربازديد‌ها
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شبکه اطلاع رسانی دنیای بانک می باشد.
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ