کد خبر: ۷۸۹۴۳
۱۰:۷ - ۱۳۹۷/۴/۱۱

اسامی واردکنندگان خودرو به بانک مرکزی اعلام شد
وزارت صنعت:

اسامی واردکنندگان خودرو به بانک مرکزی اعلام شد

وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد که اسامی تمامی شرکت های وارد کننده خودرو و میزان ارز تامین شده برای آنها را در اختیار بانک مرکزی قرار داده است. بر اساس اطلاعیه وزارت صنعت، فهرست کالاهای اساسی مورد نیاز عامه مردم بنا به دستور رییس جمهور و در روز جمعه هشتم تیر در اختیار ریاست کل بانک مرکزی قرار گرفت و بانک مرکزی با اجازه رییس جمهور اقدام به انتشار آن کرد.

به گزارش پایگاه خبری دنیای بانک، پس از انتشار اخباری مبنی بر اعلام نشدن اسامی شرکت های وارد کننده خودرو، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت صنعت، معدن و تجارت در اطلاعیه ای اعلام کرد: همه تعرفه های مربوط به کلیه خودروهای سواری (با کد ۸ رقمی) که برای هر مورد شامل ذکر نام شرکت وارد کننده و میزان ارز تامین شده برای واردات آن خودرو به بانک مرکزی اعلام شده است تا به استحضار همه هموطنان برسد.

این وزارتخانه تاکید کرده است: لازم به یادآوری است که در وزارت صنعت، معدن و تجارت جز ثبت سفارش برای واردات کالا ، فرآیند دیگری انجام نمی شود و مراحل تخصیص و سپس تامین ارز برای متقاضیان واردات در بانک مرکزی جمهوری اسلامی انجام می شود و اطلاعات ارزی در اختیار آن دستگاه است و همان طور که وزیر صنعت، معدن و تجارت هم اعلام کرد، بار دیگر تاکید می شود این وزارتخانه با انتشار همه اطلاعات تامین ارز ۴۲۰۰ تومانی موافق است.
بر اساس اطلاعیه وزارت صنعت، فهرست کالاهای اساسی مورد نیاز عامه مردم بنا به دستور رییس جمهور و در روز جمعه هشتم تیر در اختیار ریاست کل بانک مرکزی قرار گرفت و بانک مرکزی با اجازه رییس جمهور اقدام به انتشار آن کرد.
وزارت صنعت در اطلاعیه خود همچنین تاکید کرده: بانک مرکزی برای انتشار کامل اسامی دریافت کنندگان ارز ۴۲۰۰ تومانی نیازی به نظر و مجوز این وزارتخانه ندارد و در اولین فهرست مورد درخواست بانک مرکزی، شماره تعرفه کالاهای مورد نیاز و ضروری مردم را به بانک اعلام کرد تا ارز تخصیصی و تامین شده برای واردات را اعلام کند.
وزارت صنعت تاکید کرده: از سویی دیگر تعرفه های مربوط به کالاهای دارویی و تجهیزات بیمارستانی نیز در بانک اطلاعات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی موجود و از طریق آن قابل پیگیری است.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربازديد‌ها
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شبکه اطلاع رسانی دنیای بانک می باشد.
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ