کد خبر: ۷۹۰۲۲
۱۵:۳۰ - ۱۳۹۷/۴/۱۱

دولت در برابر کنترل ارز تسامح دارد
هاشمی‌طبا:

دولت در برابر کنترل ارز تسامح دارد

مصطفی هاشمی‌طبا گفت: پول فروش نفت توسط یک عده بی‌اعتقاد و بی‌تعصب به ایران، از کشور خارج می‌شود که درنهایت در سایر کشورها سرمایه‌گذاری و باعث آبادانی سرزمین آنها می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری دنیای بانک، مصطفی هاشمی‌طبا عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و کاندیدای انتخابات اخیر ریاست‌جمهوری، در گفت‌وگو با آرمان، با اشاره به مشکل فرار سرمایه گفت: متاسفانه تسامحی که دولت ما در برابر کنترل ارز دارد، باعث این موضوع می‌شود.

وی افزود: ارز ما مثل خون مملکت ماست.کمک به بخش خصوصی مغایرتی با نظارت دقیق بر سیستم ارزی ندارد. اینهایی که سرمایه خارج می‌کنند،‌ خانه یا تیرآهن که خارج نمی‌کنند، ارز خارج می‌کنند. ضعف بانک مرکزی ما چه در دولت قبل و چه در دولت فعلی باعث خروج سرمایه شده است. 

هاشمی‌طبا، ارز را به معنی توان بازرگانی خارجی دانست و ادامه داد: وقتی ارز خارج می‌شود یعنی توان ما کم می‌شود. ما نفت را با هزار بدبختی استخراج و بعد صادر می‌کنیم، پولش توسط یک عده بی‌اعتقاد و بی‌تعصب به ایران، از کشور خارج می‌شود که درنهایت در سایر کشورها سرمایه‌گذاری و باعث آبادانی سرزمین آنها می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: گفتن اینکه سرمایه یا ارز خارج شده، هنر نیست. کسانی که باعث خروج ارز و سرمایه شده‌اند، مسئولیت دارند و باید مجازات شوند.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربازديد‌ها
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شبکه اطلاع رسانی دنیای بانک می باشد.
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ