کد خبر: ۷۹۵۳۹
۱۵:۵ - ۱۳۹۷/۴/۱۸

ابزار شناسایی خانه‌های خالی را نداریم
معاون وزیر راه و شهرسازی:

ابزار شناسایی خانه‌های خالی را نداریم

معاون دفتر برنامه ریزی و اقتصاد وزارت راه و شهرسازی بر عدم وجود ابزاری برای شناسایی خانه های خالی و دریافت مالیات از آنها تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری دنیای بانک، علی قائدی شب گذشته در برنامه گفتگوی ویژه خبری اظهار داشت: دولت سیاست دستوری برای کنترل اجاره بهای مسکن ندارد، بلکه باید عرضه را برای حل این مسئله تقویت کند. وی افزود: اگر دولت به بحث اجاره بهای مسکن وارد شود ممکن است در کوتاه مدت اثر خوبی داشته باشد، اما کنترل قیمت در مدت طولانی مشکل ایجاد می‌کند.

معاون دفتر برنامه ریزی و اقتصاد وزارت راه و شهر سازی با بیان اینکه رشد مالیات اجاره بها ۱۲.۵ درصد است گفت: قانون مالیات بر اجاره واحدهای بیش از ۱۵۰ متر هیچ تاثیری بر میزان اجاره بها نداشته است. ابزار شناسایی خانه‌های خالی را برای دریافت مالیات از آنها نداریم.

وی گفت: ابزار مالیات در بخش اجاره مسکن ناکارآمد است. با ایجاد سامانه‌های الکترونیکی باید نقش بنگاه‌های معاملاتی و اشخاص در قیمت‌های مسکن و اجاره بها کم شود. معاون دفتر برنامه ریزی و اقتصاد وزارت راه و شهر سازی گفت: سیاست وزارتخانه برای کنترل اجاره بهای مسکن، تقویت عرضه و ایجاد رقابت کامل با گسترش سامانه‌های الکترونیکی است.


ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربازديد‌ها
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شبکه اطلاع رسانی دنیای بانک می باشد.
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ