کد خبر: ۸۲۲۶۰
۱۹:۳۲ - ۱۳۹۷/۵/۱۴

بازداشت احمد عراقچی معاون ارزی بانک مرکزی
سخنگوی قوه قضاییه خبر داد

بازداشت احمد عراقچی معاون ارزی بانک مرکزی

غلامخسین محسنی اژه‌ای، معاون قوه قضاییه و سخنگوی این قوه از دستگیری و بازداشت احمد عراقچی، معاون ارزی بانک مرکزی خبر داد که دیروز خبر برکناری از از سوی عبدالناصر همتی رسانه‌ای شده بود. هنوز جزییات بیشتری از این خبر و دلیل بازداشت احمد عراقچی منتشر نشده است. او مردادماه پارسال با حکم ولی‌اله سیف، معاون ارزی بانک مرکزی شده بود.

به گزارش پایگاه خبری دنیای بانک،به فاصله کوتاهی از انتشار خبر برکناری عراقچی، معاون ارزی بانک مرکزی، سخنگوی قوه قضائیه از بازداشت وی خبر داد. بازداشتی که ظاهرا به انتقال وی به زندان گره خورده است.محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضائیه گفت: معاون ارزی بانک مرکزی بازداشت شده است.

عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی، در آغازین روز‌های کاری خود، احمد عراقچی معاون ارزی بانک مرکزی را که در دوره ولی‌الله سیف، رئیس کل پیشین بانک مرکزی به این سمت منصوب شده بود، برکنار کرد. این اتفاق در حالی رخ می‌داد که حضور احمد عراقچی با سابقه نه چندان کافی در چنین پست حساسی بار‌ها با انتقاد منتقدان روبرو شده بود. سخنگوی دستگاه قضا از بازداشت عراقچی، معاون ارزی سابق بانک مرکزی خبرداد و گفت: یکی از کارمندان یکی از معاونان رییس‌جمهور و ۴ نفر از دلالان ارزی که فعالیت غیر مجاز داشتند، تحت تعقیب قرار گرفتند و بازداشت شدند.

 

حجةالاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با تایید این خبر گفت: در ادامه رسیدگی به پرونده اخلالگران در نظام پولی و بانکی کشور پرونده سه نفر از کسانی که تکمیل شده بود با صدور کیفر خواست به دادگاه ارسال شده است.

سخنگوی قوه قضاییه در ادامه با اشاره برخی بازداشت‌های اخیر صورت گرفته افزود: امروز یکی از بازداشت‌شدگان معاون ارزی بانک مرکزی است که شنیدم کنار گذاشته شده بوده اما خودش می‌گوید استعفا نداده است.

به گفته سخنگوی دستگاه قضا همچنین در روز جاری چهار دلال ارزی، یکی از کارمندان معاونین رییس جمهوری و یک صراف غیرمجاز نیز دستگیر و بازداشت شده است.

محسنی اژه‌ای گفت: پرونده سه نفر از اخلالگران نظام پولی و ارزی کشور نیز با صدور کیفرخواست به دادگاه ارسال شده که بزودی دادگاه این افراد برگزار می‌شود.

 

 

 

 ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربازديد‌ها
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شبکه اطلاع رسانی دنیای بانک می باشد.
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ