کد خبر: ۸۲۴۱۶
۱۵:۱۳ - ۱۳۹۷/۵/۱۶

معاملات فردایی ارز قاچاق خواهد بود
با تصویب لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق

معاملات فردایی ارز قاچاق خواهد بود

در لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز پیشنهاد شده معاملات فردایی ارز قاچاق محسوب شود و بخشی از تعاریف قاچاق برای سخت‌ترکردن دور زدن قانون توسط قاچاقچیان تغییر کرده است.

به گزارش پایگاه خبری دنیای بانک، لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز از سوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز تهیه شده و در دستور کار مجلس قرار گرفته است.

بر این اساس برخی تغییرات مربوط به تعریف قاچاق در این لایحه محسوس و قابل توجه است.

در بند «ت» ماده 2 مکرر ماده 17 این لایحه آمده است: معامله فردایی ارز اعم از آنکه توسط صرافی یا غیر آن انجام شود جزو موارد قاچاق ارز محسوب می‌شود.

در تبصره یک ماده 2 لایحه گفته شده علاوه بر مواردی که در بند «ح» و «ج» ماده 113 قانون امور گمرکی و اصلاحات بعدی آن قاچاق محسوب می‌شود: وجود هر گونه کالای اضافی بیش از 15 درصد در واحد کالا از قبیل تعداد یا وزن که حسب مورد در تعیین حقوق ورودی مؤثر است، چه در کالاهای هم‌نام یا هم نوع یا غیرهمنام و یا غیر همنوع همراه کالاهای اظهار شده در رویه ورود قطعی نیز قاچاق محسوب می‌شود.

تبصره 2 میزان مغایر 15 درصد موضوع این بند و تبصره یک صرفا در خصوص کشف مغایرت قبل از ترخیص است و هر گونه مغایرت به هر میزان در خصوص کالاهای ترخیص یا خارج شده قاچاق محسوب می‌شود.

متن کامل  لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز   را دریافت کنید.


ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربازديد‌ها
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شبکه اطلاع رسانی دنیای بانک می باشد.
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ