کد خبر: ۸۲۴۴۲
۱۱:۱۴ - ۱۳۹۷/۵/۱۷

ژاپن باید از تحریم های آمریکا معاف شود

ژاپن باید از تحریم های آمریکا معاف شود

وزیر اقتصاد، تجارت و صنعت ژاپن با بیان این که ژاپن در حال بررسی ادامه واردات نفت از ایران است گفت: ژاپن باید از تحریم های امریکا معاف شود زیرا این کشور در طی سال های اخیر واردات نفت از ایران را کاهش داده است.

به گزارش پایگاه خبری دنیای بانک، به نقل از پایگاه خبری اس پی گلوبال، وزیر اقتصاد، تجارت و صنعت ژاپن گفت، توکیو به آمریکا اعلام کرده که تامین با ثبات انرژی این کشور نباید هنگام اجرای تحریم های امریکا علیه ایران مختل شود.

هیروشیجه سکو، با اشاره به مذاکرات صورت گرفته میان دو کشور که طی روزهای اول و دوم اوت در واشنگتن برگزار شد افزود، توکیو به طرف آمریکایی تاکید کرده است که بازگشت تحریم ها نباید بر فعالیت شرکت هایش تاثیر بگذارد.

وی در کنفرانسی خبری در توکیو گفت: «طرف ژاپنی بر این اصل اساسی اصرار داشته که (ترحیم های آمریکا) نباید بر تامین انرژی تاثیر بگذارد یا تبعاتی منفی بر فعالیت شرکت های ژاپنی داشته باشد.»

سکو گفت، دو طرف مذاکراتی را در خصوص تصمیم واشنگتن مبنی بر وضع تحریم های جدید علیه ایران انجام داده اند، اما از ارائه جزئیات بیشتر در مورد این مذاکرات خودداری کرد. «ما امیدواریم که مذاکرات بیشتری ر انجام دهیم.»

ریو مینامی، مدیرکل نفت، گاز و منابع معدنی وزارت اقتصاد ژاپن هم پیشتر گفته بود، توکیو به دنبال معاف شدن از تحریم های آمریکا علیه ایران است تا امنیت انرژی خود و نیاز پالایشگاه های ژاپنی به نفت ایران را تامین کند.

وی افزود، ژاپن در حال بررسی ادامه واردات نفت از ایران است و دولت این کشور این موضع را به آمریکا اعلام خواهد کرد. مینامی همچنین گفت، ژاپن باید از تحریم های امریکا معاف شود زیرا این کشور در طی سال های اخیر واردات نفت از ایران را کاهش داده است.برچسب ها
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربازديد‌ها
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شبکه اطلاع رسانی دنیای بانک می باشد.
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ