کد خبر: ۸۳۳۳۸
۱۴:۵۷ - ۱۳۹۷/۶/۴

«اقتصاد» هم بی وزیر شد

«اقتصاد» هم بی وزیر شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با ادامه فعالیت مسعود کرباسیان در وزارت امور اقتصادی و دارایی مخالفت کردند و وی از همراهی دولت دوازدهم بازماند.

به گزارش پایگاه خبری دنیای بانک، کرباسیان امروز - یکشنبه - 137 رای موافق استیضاح، 121رای مخالف استیضاح و دو رای ممتنع از مجموع 260 رای ماخوذه مجلس را کسب کرد و نمایندگان با رای خود با ادامه مسئولیت وی در وزارت امور اقتصادی و دارایی مخالفت کردند.

وی دومین وزیر اقتصادی دولت دوازدهم است که از ادامه همکاری بازماند. مجلس 17 مرداد 97 علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی را استیضاح کرد.
تقاضای استیضاح کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی 28 مرداد ماه با امضای 33 نماینده در 17 محور در مجلس اعلام وصول شد. کرباسیان از ابتدای دولت دوازدهم مسئولیت وزارت امور اقتصادی و دارایی را برعهده داشت.
ناتوانی در اداره امور اقتصادی کشور، عدم تدبیر لازم در ساماندهی اقتصاد کشور، عدم توجه به اقتصاد مقاومتی، عدم نظارت مالی صحیح بر صحت جریان عملیات مبادلات اقتصادی کشور، عدم توانایی در شفاف سازی وسالم سازی اقتصاد کشور از محورهای این استیضاح بود.
عدم اعمال تکالیف قانونی در حوزه فعالیت‌های بانکی، عدم اجرای برنامه‌های اعلامی در زمان اخذ رای اعتماد از مجلس، عدم اجرای عادلانه نظام مالیاتی به نحوی که بیشترین فشار مالیاتی به واحدهای تولیدی و اقشار کم درآمد وارد می‌شود ازدیگر محورهای استیضاح وزیر امور اقتصادی و دارایی بود.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربازديد‌ها
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شبکه اطلاع رسانی دنیای بانک می باشد.
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ