کد خبر: ۸۳۳۵۷
۰:۱۷ - ۱۳۹۷/۶/۵

۲ دستور مهم بانک مرکزی به موسسه اعتباری ملل
سود تقسیم نکنید؛ سرمایه را افزایش دهید

۲ دستور مهم بانک مرکزی به موسسه اعتباری ملل

سهامداران موسسه اعتباری ملل در حالی با تاخیر یکساله به مجمع عمومی جهت تصمیم گیری درباره صورت های مالی سال ۱۳۹۵ دعوت شده اند که بانک مرکزی به صراحت از هیات مدیره این موسسه خواسته تا هیچ سودی برای سهامداران شان در نظر نگیرند و به جای آن به فکر افزایش سرمایه باشند. به این ترتیب بعید است هیات مدیره موسسه ملل بابت عملکرد خود در سال ۱۳۹۵ بتوانند پاداشی دریافت کنند.

به گزارش پایگاه خبری دنیای بانک،ابتدا قرار بود که مجمع عمومی سالانه موسسه اعتباری ملل در آخرین روز تیرماه امسال برای بررسی صورت های مالی سال 1395 برگزار شود که به حد نصاب نرسید و حالا قرار است سه شنبه هفته آینده 13 شهریور سهامداران در هتل همای تهران جمع شوند و پس از شنیدن گزارش هیات مدیره و بازرس قانونی، به اعلام نظر درباره صورت های مالی سال 1395 بپردزند و البته انتخاب اعضای هیئت‌مدیره، تعیین حق حضور اعضای غیر موظف هیئت مدیره و تعیین پاداش هیئت مدیره در دستور کار مجمع قرار دارد.

شرط بانک مرکزی برای  موسسه اعتباری ملل

بانک مرکزی اما در نامه ای به سید امین جوادی، مدیرعامل  موسسه اعتباری ملل به این شرط اجازه برگزاری مجمع عمومی را داده که اولا به ممنوعیت توزیع سود از محل سود انباشته و سود سال 1395 به استثنای حداقل مقرر در قانون تجارت توجه شود و این موسسه نسبت به افزایش سرمایه خود آنهم از محل آورده نقدی سهامداران در سال 1397 اقدام کند و برنامه افزایش سرمایه را تا 2 ماه پس از برگزاری مجمع پیش رو به بانک مرکزی ارسال کند.

از جمله ابهام های وارده به صورتهای مالی  موسسه اعتباری ملل این است که مطالبات غیرجاری بالغ بر 25 درصد کل تسهیلات در سال 1395 برآورد شده که 7 درصد نسبت به سال 1394 بیشتر شده و نگران کننده اینکه 61 درصد از این مطالبات غیرجاری، احتمال وصول ندارد و در طبقه تسهیلات مشکوک الوصول قرار دارد.  (7 درصد رشد نسبت به سال مالی قبل) و 61 درصد از مطالبات غیر جاری مربوط به طبقه مشکوک الوصول است. افزون بر اینکه قیمت تمام شه پول در  موسسه اعتباری ملل در سال 1395 حدود 25 درصد بوده و نسبت خالص دارائی های ثابت به حقوق صاحبان سهام بیش از حدود مجاز مقرر است .

 


 ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربازديد‌ها
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شبکه اطلاع رسانی دنیای بانک می باشد.
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ