کد خبر: ۸۳۵۸۶
۱۸:۳ - ۱۳۹۷/۶/۱۰

افت ۱۳۶۲ واحدی شاخص بورس
در اولین روز هفته؛

افت ۱۳۶۲ واحدی شاخص بورس

در اولین روز معاملات بورس تهران در این هفته خودرویی‌ها و نفتی ها با کاهش فزاینده قیمت‌ها مواجه شدند اما گروه بانک و موسسات اعتباری رشد قیمت را شاهد بودند. امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران ۱۳۶۲ واحد افت کرد و به رقم ۱۳۶ هزار و ۱۰۹ واحدی رسید. اما شاخص کل هم‌وزن با ۳۰۵ واحد رشد رقم ۲۱ هزار و ۶۶۰ واحدی را تجربه کرد.

به گزارش پایگاه خبری دنیای بانک، امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران  ۱۳۶۲ واحد افت کرد و به رقم ۱۳۶ هزار و ۱۰۹ واحدی رسید. اما شاخص کل هم‌وزن با ۳۰۵ واحد رشد رقم ۲۱ هزار و ۶۶۰ واحدی را تجربه کرد.

شاخص آزاد شناور نیز با حدود ۱۲۳۳ واحد افت به رقم ۱۴۵ هزار و ۱۶۵ واحدی رسید و شاخص بازار اول و دوم هر یک به ترتیب ۱۲۵۸ و ۱۴۹۰ واحد افت کردند.

فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران و صنایع پتروشیمی خلیج فارس هر یک به ترتیب ۱۸۰، ۱۳۵ و ۱۳۱ واحد تاثیر کاهنده روی شاخص‌های بازار داشتند و در طرف مقابل بانک ملت، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و پتروشیمی جم به ترتیب ۸۲، ۶۰ و ۴۱ واحد تاثیر افزاینده روی شاخص‌ها داشتند.

در گروه بانک و موسسات اعتباری غیر از نماد بانک صادرات مابقی رشد قیمت را تجربه کردند و تعدادی نیز با صف خرید همراه شدند.

در گروه فرآورده‌های نفتی نیز روند قیمت‌ها کاهشی بود و حجم معاملات در این گروه به بیش از ۵۶ میلیون سهم رسید.

ارزش معاملات بورس تهران رقم ۵۹۰ میلیارد تومان را تجربه کرد که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۲.۹ میلیارد سهم و اوراق مالی بود.

آیفکس نیز با افت ۱۱.۱۳ واحدی مواجه شد و به رقم ۱۵۴۵ واحدی رسید. ارزش معاملات فرابورس ایران به رقم ۲۹۸ میلیارد تومان دست یافت و حجم معاملات به بیش از ۷۹۱ میلیون سهم و اوراق مالی رسید.


ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربازديد‌ها
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شبکه اطلاع رسانی دنیای بانک می باشد.
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ