کد خبر: ۸۳۶۷۳
۱۱:۱۹ - ۱۳۹۷/۶/۱۲

طرح ملی توزیع کالای اساسی با همکاری ۳اتاق
رییس اتاق تعاون ایران خبر داد:

طرح ملی توزیع کالای اساسی با همکاری ۳اتاق

رییس اتاق تعاون ایران گفت: اجرای تامین کالای اساسی طرح ملی نیازمند همکاری سایر بخش های اقتصادی است و قطعا از ظرفیت اقتصادی اتاق های اصناف، اتاق بازرگانی استفاده می شود.

به گزارش پایگاه خبری دنیای بانک،  بهمن عبداللهی طرح تامین کالای اساسی را طرح ملی دانست و در اینباره اظهار داشت: اجرای این طرح ملی نیازمند همکاری سایر بخش های اقتصادی است و قطعا از ظرفیت اقتصادی اتاق های اصناف، اتاق بازرگانی استفاده شده تا بتوانیم با استفاده از ظرفیت عظیم تجار و بازرگانان اتاق بازرگانی کالاهای مورد نیاز مردم را تامین و توزیع کنیم.

وی درباره برنامه های اتاق تعاون در طرح «تامین کالای اساسی» با اشاره به اینکه همواره بخش تعاون با محوریت تعاونی مصرف در امر توزیع سابقه چند دهه دارد، گفت: از اوایل انقلاب به خصوص هنگام جنگ تحمیلی و مقاطع بعد از آن، بخش تعاون همواره در زمینه توزیع پیش قدم و پیش رو بوده است.

رییس اتاق تعاون ایران بیان کرد: با توجه به ساختار بنیان قوی، مستحکم، یکپارچه و منسجم بخش تعاون در زمینه توزیع کالای اساسی بخش تعاون در تلاش است تا در راستای تصمیم دولت و مجلس گام بردارد.

عبداللهی افزود: تجربه تلخ توزیع سبد کالا مربوط به سال ۹۲ است، آن زمان  تصمیم گیران از ظرفیت بخش تعاون استفاده نکردند و مشکلات متعددی ایجاد شد و بعد از آنکه مشکلات ایجاد شد، تصمیم گیران توزیع کالای سبد کالا را به بخش تعاون واگذار کردند و بعد از آن با همت بخش تعاون مشکلات در چند روز پایان یافت.

وی گفت: بعد از آنکه تعاونی ها در چند روز توزیع سبد کالا را به عهده گرفتند، تصمیم گیران بر عملکرد مطلوب بخش تعاون اذعان کردند. در شرایط فعلی با توجه به عظیم بودن طرح، بخش تعاون قصد دارد با توجه به روش های نوین ( it و شبکه مخابراتی) اجرای طرح تامین کالای اساسی را عملیاتی کند.

رییس اتاق تعاون بیان کرد: با توجه به شرایط کشور از گذشته پیش بینی می کردیم که موقعیتی پیش آید که نیاز باشد کالای اساسی مردم در ساختاری مشخص توزیع شود. به همین دلیل  طراحی یک نرم افزار را در دستور کار داریم که در آینده ای نزدیک رونمایی می کنیم. در صورت نهایی شدن طرح مجلس برای تامین کالای اساسی مردم، بخش تعاون تلاش می کند تا وظیفه خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهد.

وی در پاسخ به اینکه آیا وظیفه تامین کالا هم بر عهده بخش تعاون است گفت: شبکه های تعاون هم وظیفه تامین و هم وظیفه توزیع را دارد، یعنی تا جایی که امکانات آنها اجازه دهد از محل تولیدات داخل کالا را تامین می کنند.

عبداللهی اظهار داشت: برای توزیع اقلام چند اتحادیه مصرف عمده و بزرگ داریم. اتحادیه کارگری امکان، اتحادیه کارکنان دولت اسکان، اتحادیه فرهنگیان، فروشگاه اتکا و تعاونی های مصرف محلی در تهران و سراسر کشور وجود دارد که مسئولیت توزیع کالای اساسی را عهده دار خواهند شد.

رییس اتاق تعاون در تشریح طراحی نرم افزار توزیع کالای اساسی، گفت: اقداماتی را در این زمینه شروع کرده ایم چرا که توزیع به روش سنتی و قدیمی دیگر امکان پذیر نیست. در همین راستا طراحی نرم افزاری که مبتنی بر (روش  it و شبکه مخابراتی) را در دستور کار داریم. در همین راستا جلساتی را با وزرای اقتصادی و نمایندگان مجلس داشته ایم. در صورتی که در جلسه بعدی مجلس این طرح نهایی شود بررسی جزییات تامین و توزیع  کالای اساسی را در دستور کار قرار خواهیم داد، اما بخش تعاون آمادگی کامل را دارد.


ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربازديد‌ها
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شبکه اطلاع رسانی دنیای بانک می باشد.
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ