کد خبر: ۸۳۷۹۸
۱۵:۲ - ۱۳۹۷/۶/۱۴

پرداخت تسهیلات ۴تا ۶درصد سود به روستائیان
معاون توسعه روستایی معاون اول رئیس جمهوری:

پرداخت تسهیلات ۴تا ۶درصد سود به روستائیان

معاون توسعه روستایی معاون اول رئیس جمهوری گفت: پرداخت تسهیلات بانکی به مناطق مرزی و روستایی به ترتیب با ۱۰ و ۲۰ درصد آورده در دستور کار قرار دارد و کارمزد این تسهیلات بین ۴ تا ۶ درصد پیش‌بینی شده است.

به گزارش پایگاه خبری دنیای بانک،  «ابوالفضل رضوی»روز چهارشنبه در همایش تخصصی «اقتصاد تعاون کشاورزی روستا» افزود: چنانچه روستا را یک واحد فرهنگی - مسکونی و اجتماعی ندانیم، نمی توان انتظار توسعه کشور را داشت.

وی تصریح کرد: واقعیت اینکه روستا یک واحد تولیدی است و قابلیت تولید محصول مستقیم و تبدیلی را دارد و در عین حال پایداری فعالیت ها استفاده از شیوه تعاون است.
رضوی، مشارکت ندادن مردم در نظام برنامه ریزی کشور را مهمترین نقص دانست و گفت: امروز زمینه مشارکت مردم در بخش سیاسی را مهیا کرده ایم و تا زمانی که با این شیوه حرکت شود، از مقصد واقعی فاصله داریم.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم معاون اول رئیس جمهوری، بی توجهی به آینده نگری را ضعف دیگر نظام برنامه ریزی دانست و افزود: افراد در جامعه به سه دسته تقسیم می شوند، گروه نخست هیچ دیدگاهی نسبت به حال و گذشته ندارند، گروه دوم منتقدان گذشته اند و همان افرادی هستند که در شکل گیری گذشته نقش داشته اند و گروه سوم، گذشته را مرور می کنند، اما به آینده توجه دارند.
به گزارش ایرنا، وی خاطرنشان کرد: برای حل مشکلات در همه ابعاد باید به تعاون توجه شود و اکنون فرزندان روستائی وعشایری از کمترین امکانات آموزشی برخوردارند. به گفته رضوی، اختصاص یک نفر معلم برای ۶ نفر دانش آموز در ۶ پایه مختلف، سهم هر دانش آموز از نظام آموزشی، نیم ساعت است.
این مقام مسئول گفت: چنانچه تاثیر آموزش مستمر را می دانستیم، برای هم افزایی تلاش بیشتری می کردیم.

 ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربازديد‌ها
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شبکه اطلاع رسانی دنیای بانک می باشد.
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ