کد خبر: ۸۵۹۵۸
۱۳:۵۶ - ۱۳۹۷/۷/۱۶

تقدیر نماینده مجلس از عملکرد بانک صادرات

تقدیر نماینده مجلس از عملکرد بانک صادرات

​واگذاری اموال مازاد در بانک صادرات ایران تأثیر مهمی بر کاهش زیان و رشد سودآوری این بانک داشته که امکان تزریق منابع بیشتر به بخش‌های مولد اقتصادی را افزایش می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری دنیای بانک،  نماینده ابهر و خرمدره در مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب افزود: "بانک صادرات ایران با عملکرد موفقی با واگذاری اموال مازاد توانسته به کاهش ٢٥٠٠ میلیارد ریال زیان‌دهی برسد و تسهیلاتی را برای رونق تولید به بنگاه‌های کوچک و بزرگ اختصاص دهد."                  

محمد عزیزی با اشاره به اینکه بانک‌ها باید خود به ترک بنگاهداری اقدام کنند، تأکید کرد: "بارها از طرف مسئولین برای این اقدام تأکید شده است. با اینکه اکثر این بنگاه‌ها برای خود بانک‌ها زیان‌دهی دارند و مدیران مربوطه به این امر واقف هستند، ولی در عمل کاری صورت نمی‌گیرد. یعنی تا خود مدیران و هیأت مدیره تمایلی نداشته باشند، به‌سختی می‌توان بانک‌ها را ملزم به ترک بنگاهداری کرد. به‌عنوان مثال بانک صادرات با عملکرد موفقی با واگذاری اموال مازاد توانسته به کاهش ٢٥٠٠ میلیارد ریال زیان‌دهی برسد و تسهیلاتی را برای رونق تولید به بنگاه‌های کوچک و بزرگ اختصاص دهد.
وی افزود: همواره کاهش بنگاه‌داری بانک‌ها از اولویت‌های رئیس‌جمهوری بوده است. به‌طوری‌که بارها از مقاومت بانک‌ها در برابر واگذاری اموال مازاد انتقاد کردند. زیرا با این اموال که به‌صورت نقدینگی در می‌آید چرخ اقتصادی جامعه به حرکت افتاده و تولید و اشتغالزایی به رونق بیشتری دست پیدا می‌کند. 
عزیزی گفت: به دلیل تنگنای مالی که بانک‌ها با آن مواجه بوده و از نقدینگی کافی برای پرداخت تسهیلات به‌منظور رونق تولید برخوردار نبودند، رئیس‌جمهور دستورات لازم برای واگذاری بنگاه‌ها و دارایی‌های مازاد بانک‌ها را اعلام کرد که با توجه به آن، بانک‌ها باید عملکرد موفقی در واگذاری‌ دارایی‌ها و املاک مازاد خود داشته باشند.
بنابراین گزارش، بانک صادرات ایران در راستای عمل به قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر، تزریق بیشتر منابع به واحدهای تولیدی و چابک‌سازی ساختارهای مالی از ابتدای سال ٩٦ تا ٢٥ مردادماه سال‌جاری بالغ بر٥٣٠ رقبه املاک مازاد خود به ارزش بیش از ٥ هزار و ١٥٣ میلیارد ریال را فروخت.برچسب ها
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربازديد‌ها
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شبکه اطلاع رسانی دنیای بانک می باشد.
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ