کد خبر: ۸۶۱۲۲
۱۵:۲۰ - ۱۳۹۷/۷/۱۸

تسهیلات مقاوم‌سازی مسکن روستایی؛ ۲۵میلیون

تسهیلات مقاوم‌سازی مسکن روستایی؛ ۲۵میلیون

معاون بازسازی مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تهران گفت: امسال سقف تسهیلات بازسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی به ۲۵ میلیون تومان رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری دنیای بانک، حمیدرضا روستایی در گفتگو با صدا و سیما افزود:با ارائه این تسهیلات به روستاییان تاکنون 21 هزارواحد روستایی در تهران مقاوم سازی شده است.

وی تصریح کرد : این تسهیلات با کارمزد 5 درصد و بازپرداخت 15 ساله است که متقاضیان میتوانند با سفته در گروه های سه نفری به شعب بنیاد مسکن شهرهای خود مراجعه و پس از معرفی به بانک تسهیلات را دریافت کنند.
روستایی بابیان اینکه دوره جدید طرح آمارگیری از ویژگی های مسکن روستایی از 21 مهرماه آغاز شده گفت: با اجرای این طرح وضعیت این واحدها برای مقاوم سازی تعیین می شود.
معاون بازسازی مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تهران با بیان اینکه این طرح هر 5 سال اجرا می شود ادامه داد: مسکن روستایی در این طرح به لحاظ کمی و کیفی از نظر نوع سازه و عمر بنا مورد بررسی قرار می گیرد.
روستایی با اشاره به اینکه از 226 هزارو 918 مسکن روستایی در تهران 143 هزارواحد نامقاوم است افزود: 63 درصدواحدهای مسکونی روستاها در تهران نامقاوم است که روستاییان میتوانند با دریافت تسهیلات واحدهای خودرا مقاوم کنند.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربازديد‌ها
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شبکه اطلاع رسانی دنیای بانک می باشد.
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ