کد خبر: ۸۸۱۲۱
۱۰:۴۰ - ۱۳۹۷/۸/۹

تغییرات شاخص قیمت نهاده‌های ساختمانی تهران
مرکز آمار اعلام کرد؛

تغییرات شاخص قیمت نهاده‌های ساختمانی تهران

مرکز آمار ایران گزارش شاخص قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران در فصل تابستان ۹۷ (بر مبنای سال پایه ١٣٩٠) را منتشر کرد. درصد تغییرات میانگین شاخص در چهار فصل منتهی به تابستان ۹۷ نسبت به میانگین شاخص در چهار فصل منتهی به تابستان ۹۶ معادل ۲۶.۷ درصد بوده که (١٧.٤ درصد) با افزایش روبرو بوده است.

به گزارش پایگاه خبری دنیای بانک،  درصد تغییرات میانگین شاخص در چهار فصل منتهی به فصل تابستان سال ۹۷ نسبت به میانگین شاخص در چهار فصل منتهی به تابستان سال ۹۶ معادل ۲۶.۷ درصد بوده که نسبت به همین اطلاع در فصل قبل (١٧.٤ درصد) با افزایش روبرو بوده است.

شاخص قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران در فصل تابستان ۹۷ به عدد ۳۱۵.۴ رسید که این رقم نسبت به شاخص فصل قبل (٢٥٠.٨)، به میزان ٢٥.٧ درصد و نسبت به شاخص فصل مشابه سال قبل (۲۱۱.۶)، به میزان ۴۹.۱ درصد افزایش داشته است.

درصد تغییرات میانگین شاخص در چهار فصل منتهی به فصل تابستان سال ۹۷ نسبت به میانگین شاخص در چهار فصل منتهی به تابستان سال ۹۶ معادل ۲۶.۷ درصد بوده که نسبت به همین اطلاع در فصل قبل (١٧.٤ درصد) با افزایش روبه‌رو بوده است.

شاخص قیمت گروه «آهن­آلات، میلگرد و پروفیل درب و پنجره و نرده » با ۴۵ درصد نسبت به فصل قبل بیش‌ترین تاثیر را در افزایش شاخص کل در فصل تابستان داشته است. و گروه « چوب» با ٦٤.٣ درصد افزایش وگروه « خدمات» با ٤.٠ درصد افزایش به ترتیب رتبه‌های بعدی را در افزایش شاخص قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران در فصل تابستان سال ۹۷ مورد بررسی داشته‌اند.


ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربازديد‌ها
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شبکه اطلاع رسانی دنیای بانک می باشد.
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ