کد خبر: ۸۸۱۲۲
۱۰:۴۴ - ۱۳۹۷/۸/۹

مشارکت خارج از سوئیفت بانک‌های اروپایی با ایران

مشارکت خارج از سوئیفت بانک‌های اروپایی با ایران

رییس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی مجلس جزییات مشارکت بانک‌های اروپایی با ایران برای نقل و انتقالات پولی مستقل از آمریکا را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری دنیای بانک، به نقل از خبرگزاری خانه‌ملت، مرتضی صفاری نطنزی با اشاره به مشروط کردن بازگشایی دفتر اتحادیه اروپا به انجام تعهدات برجامی این اتحادیه، اظهار داشت: نباید این دو موضوع را به یکدیگر مرتبط کنیم و بازگشایی دفتر اتحادیه اروپا در گروی انجام تعهدات برجامی ۳ کشور اروپایی بدانیم.

رییس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی مجلس  بیان داشت: اروپا حدود ۳ سال پیش درخواست خود برای تاسیس دفتر در ایران را مطرح کرد ولی به دلایلی در ایران با این موضوع موافقت نکردند و اکنون نیز اروپایی‌ها تمایل دارند تا دفتری در تهران تاسیس کنند.

وی با بیان اینکه راه‌اندازی ساز و کار برای نقل و انتقالات جز تعهدات اتحادیه اروپا است و آنها به خاطر حفظ برجام پیشنهاد راه‌اندازی مکانیزم انتقال پولی که مستقل از آمریکا باشد را مطرح کردند، افزود: نحوه مشارکت بانک‌های اروپایی با ایران را نیز مشخص کرده‌اند.

صفاری نطنزی با بیان اینکه پیش از این اعلام شد که ۷ بانک مرکزی از کشورهای اروپایی با ایران توافق کرده‌اند تا نقل و انتقالات پولی مستقل از آمریکا راه اندازی شود، ادامه داد: مشکلات بانکی و مکانیزم نقل و انتقال پول کشورهای اروپایی با ایران نیز حل می‌شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس  گفت: لازم است تا ۱۳ آبان ماه که آمریکایی‌ها تهدید به تحریم نفتی ایران کرده‌اند، مکانیزم نقل و انتقال پولی بین اتحادیه اروپا و ایران راه اندازی شود.

نماینده مردم نطنز و قمصر در مجلس  بیان کرد: امکان اجرایی شدن و راه اندازی ساز و کار نقل و انتقال پول مستقل از آمریکا بین ایران و اروپا وجود دارد که پیش‌نیاز تحقق این امر، وجود اراده در هیات حاکمه کشورهای اروپایی است.


ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربازديد‌ها
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شبکه اطلاع رسانی دنیای بانک می باشد.
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ