کد خبر: ۸۸۱۷۵
۱۸:۴۵ - ۱۳۹۷/۸/۹

نسبت کفایت سرمایه اندکی بهتر شد

مسئولیت دشوار هیات مدیره بانک رفاه

آخرین وضعیت شاخص کفایت سرمایه بانک رفاه کارگران نشان می‌دهد که این نسبت (سرمایه پایه بانک به دارایی‌های موزون از منظر ریسک) در پایان خردادماه امسال به ۴.۶۶ درصد رسیده که نسبت به خرداد سال گذشته (۱.۵۳ درصد) این بانک توانسته تا اندازه‌ای ریسک ناشی از این شاخص را کم کند اما هیات مدیره بانک رفاه برای رساندن کفایت سرمایه به بالای ۱۰ درصد راه دشواری در پیش دارند.
مسئولیت دشوار هیات مدیره بانک رفاه

به گزارش پایگاه خبری دنیای بانک،هم اکنون محمد حسین مهدوی عادلی، رئیس هیات مدیره محمد علی سهمانی و مدیرعامل و نایب رئیس هیات مدیره هستند و فرشید فرخ‌نژاد، حسین رحمتی و نجات امینی از دیگر اعضای هیات مدیره بانک به شمار می‌آیند و انتظار می‌رود برای امسال و سال آینده برنامه‌ای مدون و قابل اتکاء برای بهبود شاخص ریسک بانک رفاه کارگران به اجرا گذارند.

 

نسبت کفایت سرمایه بانک‌ رفاه کارگران از ۱۲.۳۸ درصد در پایان سال مالی ۱۳۹۲ به ۴.۰۵ درصد در سال ۱۳۹۵ سقوط کرد  و بانک یادشده در مرز خطر قرار گرفت. البته روند کاهشی نسبت کفایت سرمایه بانک رفاه کارگران در سال ۱۳۹۶ تا حدودی بهبود پیدا کرد و به ۵.۲۰ درصد رسید و باید منتظر ماند و دید آیا این بانک قادر خواهد بود تا در ردیف بانک‌های خوب از حیث شاخص نسبت کفایت سرمایه قرار دهد؟

انتخاب محمد شریعتمداری، به عنوان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مرد تصمیم‌گیر در مجموعه شرکت‌ها و بنگاه‌های وابسته به سازمان تامین اجتماعی و البته بانک رفاه کارگران، شاید باعث تغییراتی در ترکیب هیات مدیره و ساختار سهامداری بانک یادشده شود. هم اکنون بیش از ۱۶ درصد از سهام بانک رفاه کارگران در اختیار سازمان تامین اجتماعی قرار دارد و بقیه سهام آن هم به گونه‌ای به شرکت‌های وابسته به سازمان تامین اجتماعی اختصاص دارد.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربازديد‌ها
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شبکه اطلاع رسانی دنیای بانک می باشد.
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ