کد خبر: ۸۸۱۷۶
۱۹:۵۷ - ۱۳۹۷/۸/۹

با انتشار کارنامه شش ماهه ۹۶ عیان شد

زیان انباشته موسسه ملل؛ ۵۵۷ میلیارد تومان

زیان انباشته موسسه اعتباری ملل بر اساس اعلام رسمی این موسسه در نیمه نخست سال ۱۳۹۶ به بیش از ۵۵۷ میلیارد تومان رسید و بدهی آن به بانک‌ها و موسسات اعتباری با رشد ۳۷۹ درصدی بالغ بر ۲۵۵۸ هزار میلیارد تومان برآورد شده است. این در حالی است که موسسه اعتباری ملل در پایان سال ۱۳۹۵ بالغ بر ۴۱ میلیارد تومان سود به دست آورده بود.
زیان انباشته موسسه ملل؛ ۵۵۷ میلیارد تومان

به گزارش پایگاه خبری دنیای بانک، اطلاعات و صورت‌های مالی میاندوره‌ای دوره ۶ ماهه منتهی به ۳۱ شهریورماه ۱۳۹۶ حسابرسی نشده موسسه اعتباری ملل  نشان می‌دهد که موجودی نقد موسسه یادشده در پایان نیمه نخست پارسال با افتی ۲ درصدی نسبت به پایان سال مالی ۱۳۹۵ به ۳۶۵ میلیارد تومان و مطالبات این موسسه از بانک‌ها و موسسات اعتباری در این مدت هم با یک درصد کاهش به ۱۰۶۲ میلیارد تومان رسیده است. بررسی‌های دنیای بانک نشان می‌دهد که تسهیلات اعطایی و مطالبات موسسه اعتباری ملل  از اشخاص غیردولتی به غیر از بانک‌ها در پایان شهریورماه پارسال نسبت به پایان سال مالی ۱۳۹۵ هم با ۲ درصد رشد به ۸ هزار و ۵۴۳ میلیارد تومان و سرمایه‌گذاری در سهام و سایر اوراق بهادار هم با ۵ درصد افزایش به بیش از ۴۰۵ هزار میلیارد تومان رسیده و دارایی‌های نامشهود این موسسه اعتباری هم با ۷۳ درصد افزایش به ۲۷ میلیارد تومان رشد کرده است. همچنین دارایی‌های ثابت مشهود موسسه اعتباری ملل  در این مدت ۵ درصد و سایر دارایی‌های آن ۲۷ درصد رشد کرده است.

جمع کل دارایی‌ها و بدهی و حقوق صاحبان سهام موسسه اعتباری ملل  در نیمه نخست پارسال با ۳ درصد افزایش بالغ بر ۱۲ هزار و ۱۳۲ میلیارد تومان برآورد شده است.
این گزارش می‌افزاید: موسسه اعتباری ملل با سرمایه  ثبت شده ۶۰۶ میلیارد تومانی که هم اکنون نماد آن در فرابورس معامله می‌شود، بدهی به بانک مرکزی و صندوق توسعه ملی ندارد اما میزان بدهی آن به بانک‌ها و موسسات اعتباری از ۵۳۳ میلیارد تومان در پایان سال ۱۳۹۵ به ۲۵۵۸ میلیارد تومان در پایان نیمه نخست سال گذشته افزایش یافته است. 
آمارها نشان می‌دهد که میزان سپرده‌های پس‌انداز و مشابه آن در موسسه اعتباری ملل  در پایان نیمه نخست پارسال با ۳ درصد ریزش به حدود ۲۱۷ میلیارد تومان و میزان سپرده‌های سرمایه‌گذاری مدت‌دار هم با ۱۱ درصد افت به ۹ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان نسبت به پایان سال مالی ۱۳۹۵ رسیده است. نتیجه اینکه جمع حقوق صاحبان سهام موسسه اعتباری ملل  از ۶۰۸ میلیارد تومان در پایان سال ۱۳۹۵ با کاهشی ۸۲ درصدی به اندکی بیش از ۱۱۱ میلیارد تومان رسیده است.
 
 ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربازديد‌ها
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شبکه اطلاع رسانی دنیای بانک می باشد.
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ