کد خبر: ۸۸۳۰۹
۱۰:۴۷ - ۱۳۹۷/۸/۱۴

آمریکا ۷۰۰ شرکت و مقام ایرانی را تحریم کرد

آمریکا ۷۰۰ شرکت و مقام ایرانی را تحریم کرد

دولت ترامپ ۷۰۰ شرکت و مقام ایرانی را در دور جدید تحریم های نفتی، مالی و کشتیرانی ایران در فهرست سیاه خود قرار دارد. البته از میان ۷۰۰ شرکت ایرانی که تحت تحریم های آمریکا قرار گرفته اند، تعداد ۳۰۰ شرکت برای اولین بار مورد تحریم های آمریکا قرار می گیرند.

به گزارش پایگاه خبری دنیای بانک، به نقل از سی بی اس، دولت ترامپ امروز با اعمال دور جدید تحریم ها علیه بخش انرژی، مالی و کشتیرانی ایران اقدام به تحریم ۷۰۰ شرکت و مقام ایرانی کرد. البته بسیاری از این شرکت ها پیش از این در دوران ریاست جمهوری بارک اوباما، تحریم شده بودند؛ اما به دنبال قرارداد هسته ای ۲۰۱۵ میلادی از فهرست تحریم ها خارج شده بودند.

البته از میان ۷۰۰ شرکت ایرانی که تحت تحریم های آمریکا قرار گرفته اند، تعداد ۳۰۰ شرکت برای اولین بار مورد تحریم های آمریکا قرار می گیرند. این در حالی است که آمریکا تاکنون قادر نبوده صادرات نفت ایران را به صفر برساند؛ وعده ای که پیش از این تحقق آن را داده بود.  

بر پایه این گزارش مقامات رسمی اعلام کردند که کشورهای افغانستان، عراق و کره جنوبی در میان ۸ کشوری هستند که رسما معافیت واردات نفت از ایران را دریافت کرده اند.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربازديد‌ها
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شبکه اطلاع رسانی دنیای بانک می باشد.
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ