کد خبر: ۸۸۳۵۹
۱۵:۴۵ - ۱۳۹۷/۸/۱۴

نقش پدافند غیرعامل در حفاظت از بیمه
مدیر دفتر حراست بیمه دانا تشریح کرد:

نقش پدافند غیرعامل در حفاظت از بیمه

مدیر دفتر حراست بیمه دانا، یکی از وظایف مهم پدافند غیرعامل در شرکت‌های بیمه را، حفظ و صیانت از سایت‌ها و امکانات الکترونیکی دانست.

به گزارش پایگاه خبری دنیای بانک، سیداصغر دفین دبیر کمیته پدافند غیرعامل این شرکت در گفتگویی اعلام کرد: پدافند غیرعامل، مجموعه اقداماتی است که قبل از بروز خطر انجام می‌گیرد و در هنگام اتفاق هرگونه تهدید طبیعی و غیرطبیعی موجب کاهش‌‌آسیب‌پذیری نیروی انسانی، ساختمان‌‌ها، تاسیسات، تجهیزات، اسناد و شریان‌های حیاتی یک کشور می‌شود.

وی افزود: یکی از راه‌های مقابله با تهدیدها این است که وضعیت داخلی به گونه‌ای ساماندهی شود که دشمن از پیروزی خود مطمئن نباشد و زمینه را برای ماجراجویی فراهم نبیند. ندانستن اینکه دشمن چه در سر دارد و چه می‌خواهد بکند، غفلتی است که ممکن است ما را از امکان برخورد و دفاع محروم کند.

مدیر حراست بیمه دانا، از جمله وظایف مهم و کلیدی این حوزه در صنعت بیمه را حفظ و صیانت از سایت‌ها و امکانات الکترونیکی صنعت بیمه و اقتصاد کشور دانست و به این نکته مهم اشاره کرد که یقیناً دشمنان کشور و انقلاب، ضربه زدن به بخش‌های اقتصادی و مهم از طرق مختلف، مخصوصاً فضای مجازی را در دستور کار خود قرار داده و برای جلوگیری از این موضوع ضرورت دارد بخش حفاظت از فناوری اطلاعات شرکت نقش پررنگی را ایفا نماید.

دبیر کمیته پدافند غیرعامل بیمه دانا، بررسی و پیشنهاد سطح‌بندی و اولویت‌بندی مراکز دستگاه مربوط، پیگیری تهیه و اجرای طرح پدافند غیرعامل مراکز موجود بر اساس مصوبات کمیته دائمی و نظام فنی و اجرایی کشور،  نظارت بر اعمال ضوابط و مقررات پدافند غیرعامل در طرح‌های دستگاه مربوط و انجام پژوهش‌ها و آموزش‌های تخصصی و عمومی در زمینه پدافند غیرعامل مرتبط با موضوعات تخصصی دستگاه مربوط را از وظایف و اختیارات کمیته‌های پدافند غیرعامل دستگاه‌های اجرایی برشمرد.

وی، تقلیل آسیب‌پذیری و کاهش خسارات و صدمات تأسیسات، تجهیزات و نیروی انسانی بخش‌های مختلف شرکت در کل کشور در برابر خطرات طبیعی و حملات دشمن، حفظ سرمایه‌های پایدار شرکت در برابر آسیب‌ها، حفظ توان خودی جهت ادامه فعالیت‌ها و تداوم عملیات تولید و خدمات‌رسانی در برابر خطرات، صرفه‌جویی در هزینه‌های نیروی انسانی، افزایش آستانه مقاومت همکاران در برابر تهدیدات و ادامه فعالیت شرکت در هر شرایطی و بالا بردن توان دفاعی بخش IT را از اهداف پدافند غیرعامل بیمه دانا توصیف کرد و در پایان اظهار داشت: دشمنان جمهوری اسلامی ایران مخصوصاً امریکای جنایتکار در صدد فشار اقتصادی به  مردم جامعه هستند و در همین راستا از همکاران محترم شرکت بیمه دانا تقاضا دارم که در خصوص پدافند غیرعامل در حوزه اقتصادی این دفتر را همراهی کرده و  نقطه نظرات خود را در جهت بهبود روش‌های دفاع غیرعامل  به کمیته پدافند غیرعامل شرکت ارسال کنند.برچسب ها
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربازديد‌ها
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شبکه اطلاع رسانی دنیای بانک می باشد.
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ