کد خبر: ۸۹۸۹۴
۹:۲۷ - ۱۳۹۷/۹/۳

وضعیت تعیین تکلیف افضل‌توس و اعتبارصالحین
بانک آینده اعلام کرد؛

وضعیت تعیین تکلیف افضل‌توس و اعتبارصالحین

بانک آینده با انتشار اطلاعیه ای در سامانه کدال شفاف سازی تازه ای را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری دنیای بانک، بانک آینده با ارسال نامه ای به اداره نظارت بر ناشران فرابورسی سازمان بورس و اوراق بهادار نسبت به تازه ترین تحول صورت گرفته در این شرکت شفاف سازی کرد.

در نامه شفاف سازی این بانک که در سامانه کدال منتشر شده که مرتبط با شرکت های کارگزاری بانک آینده (سهامی خاص) و ارزش آفرینان آینده است، آمده است: فرآینده تادیه وجوه حدود ۹۹ درصد سپرده گذاران تعاونی افضل توس (در حال تصفیه)، پس از انجام تعدیلات لازم در خصوص نرخ سود سپرده ها و کسر بدهی تسهیلات مشتریان، تحت نظارت مستقیم و متمرکز هیات تصفیه سران محترم قوا و بانک مرکزی ایران انجام شده است.

همچنین پرداخت الباقی وجوه سپرده گذاران نیز پس از تایید مدارک مربوط به افشای منشا واریز سپرده ها و اختصاص خط اعتباری از سوی بانک مرکزی صورت می گیرد.

از سویی دیگر در این اطلاعیه آمده است که تاکنون مبلغ ۱۵.۰۰۰ (پانزده هزار) میلیارد ریال خط اعتباری برای تادیه وجوه سپرده گذارن تعاونی مزبور دریافت شده است.

افزون بر این بدهی تعاونی اعتبار صالحین (در حال تصفیه) به مبلغ ۲۴.۹۰۰ (بیست و چهار هزار و نهصد) میلیارد ریال مربوط به عودت اموال فاقد کیفیت لازم، پس از ادغام بوده است که با توجه به وصول بخشی از آن، به مبلغ ۲۲.۸۵۵ (بیست و دو هزار و هشتصد و هشتاد و پنج) میلیارد ریال کاهش یافته است.

نامه شفاف سازی بانک آینده

 برچسب ها
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربازديد‌ها
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شبکه اطلاع رسانی دنیای بانک می باشد.
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ