کد خبر: ۹۰۰۴۴
۱۳:۳۸ - ۱۳۹۷/۹/۷

شفافیت اقتصادی در گرو آمارهای درست است
معاون وزیر اقتصاد:

شفافیت اقتصادی در گرو آمارهای درست است

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی با تاکید بر به روز نبودن استانداردهای استخراج آمارهای مالی در کشور، به ضرورت وجود آمارهای درست در ایجاد شفافیت اقتصادی اشاره کرد. وی گفت: پروژه اتاق شیشه ای در وزارت اقتصاد در دست تهیه است و ما چند گام اساسی برای ایجاد شفافیت در نظام اقتصادی دنبال می‌کنیم.

به گزارش پایگاه خبری دنیای بانک، حسین میرشجاعیان امروز در مراسم تقدیر  از اعضای کمیته آمارهای مالی وزارت اقتصاد با بیان اشاره به اهمیت آمار گفت: برای سیاست گذاران اقتصادی در دسترس بودن آمارها بسیار حائز اهمیت است.

معاون وزیر اقتصاد با تاکید بر افزایش کیفیت تصمیم گیری و ارتباط آن با آمار، افزود: پروژه اتاق شیشه ای در وزارت اقتصاد در دست تهیه است و ما چند گام اساسی برای ایجاد شفافیت در نظام اقتصادی دنبال می کنیم. همچنین موضوع خلائ های قانونی نیز مورد توجه است.

وی تاکید کرد: مرکز آمار باید به آمارها در بالاترین سطح دسترسی داشته باشد و از سویی مردم نیز از افشای اطلاعات خود نگران نباشند. موضوع استانداردهای آماری نیز باید اتفاق بیفتد و وزارت اقتصاد تلاش کرده تا آمارها بر اساس استانداردهای جهانی تولید شود ولی در برخی بخش ها عقب هستیم.

میرشجاعیان تصریح کرد: به جز اطلاعاتی که در سطوح محرمانه است بقیه اطلاعات باید در اختیار فعالان اقتصادی قرار بگیرد. برخی دستگاه ها مباحثی را در زمینه ارایه اطلاعات دارند و البته قانون انتشار اطلاعات محرمانه مردم را منع کرده است.

معاون وزیر اقتصاد بیان داشت: لازم است در قالب بانک اطلاعاتی مناسب، اطلاعات افراد قرار بگیرد و در این زمینه اقداماتی صورت گرفته است. یک موضوع مهم انجام وظیفه نظارتی دستگاه ها است و باید مجموعه دستگاه‌ها به سمتی بروند که اقدامات آنها با دستگاه های بالادستی هماهنگ باشد.

میرشجاعیان اظهارداشت: ۶ گام بسیار حیاتی را داریم که به سمت آن حرکت می کنیم که بتواند منجر به نظام جامع آماری شود.


ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربازديد‌ها
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شبکه اطلاع رسانی دنیای بانک می باشد.
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ