کد خبر: ۹۰۰۴۸
۱۳:۵۹ - ۱۳۹۷/۹/۷

قیمت نفت افزایش یافت

قیمت نفت افزایش یافت

روز چهارشنبه، پیش از اجلاس اوپک، که انتظار می‌رود در آن تولیدکنندگان در موردی فرمی از کاهش تولید توافق کنند تا شرایط اشباع بازارها از بین برود، قیمت‌های نفت بیش از ۱ درصد جهش کرد.

به گزارش پایگاه خبری دنیای بانک، به نقل از رویترز، روز چهارشنبه، پیش از اجلاس اوپک، که انتظار می‌رود در آن تولیدکنندگان در موردی فرمی از کاهش تولید توافق کنند تا شرایط اشباع بازارها از بین برود، قیمت‌های نفت بیش از ۱ درصد جهش کرد.

بسته شدن یکی از میادین بزرگ نفتی انگلستان، در دریای شمال، برای انجام برخی تعمیرات، هم قیمت‌ها را تقویت کرد.

تا ساعت ۱۰:۴۵ به وقت تهران، قیمت هر بشکه نفت خام نیمه‌سنگین تگزاس غرب آمریکا، دابلیوتی‌آی، ۶۸ سنت یا ۱.۳ درصد جهش کرد و به ۵۲.۲۴ دلار رسید.

هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال، بنچ‌مارک بین‌المللی قیمت نفت، با ۷۸ سنت یا ۱.۳ درصد جهش، ۶۰.۹۹ دلار فروخته شد.

میدان نفتی بازارد، که حدود ۱۵۰ هزار بشکه در روز نفت تولید می‌کند، پس از کشف پوسیدگی در یک لوله، موقتا برای تعمیرات بسته شد. تاجران خبر دادند که در نتیجه این اتفاق، ۳ محموله‌ای که باید برای دسامبر بارگیری می‌شدند، کنسل شدند.

قیمت‌های نفت، علی‌رغم جهش روز چهارشنبه، همچنان ۳۰ درصد از رکوردهای ماه اکتبر خود پایین‌تر هستند. پدیدار شدن شرایط اشباع عرضه نفت و ضعف گسترده در بازارهای مالی، به بازار نفت فشار می‌آورد.

سقوط سنگین قیمت نفت در ماه اکتبر، به نوعی مشابه سقوط قیمت‌ها در سال ۲۰۰۸ است و خیلی شدیدتر از سقوط قیمت‌های نفت در ۲۰۱۴/۱۵ است.

سازمان کشورهای صادرکننده سوخت روز ۶ دسامبر در دفتر مرکزی خود در وین، جلسه‌ای برای مذاکره در مورد سیاست‌گذاری تولید خواهد داشت.

دیدار اوپک به دنبال دیدار این هفته رهبران جی۲۰ برگزار خواهد شد. انتظار می‌رود در دیدار جی۲۰ که میزبان بزرگترین اقتصادهای جهان است، در مورد اختلافات تجاری آمریکا و چین و همچنین سیاست‌گذاری‌های نفتی مذاکره شود.

درحالی‌که اکثر تحلیل‌گران انتظار دارند اوپک به نوعی تولید خود را کاهش دهد، حال‌وهوای بازارهای نفت منفی باقی مانده است.

سازمان تجارت جهانی در آخرین چشم‌انداز خود که روز سه‌شنبه منتشر شد اعلام کرد که رشد تجارت جهانی در ربع چهارم سال ۲۰۱۸ کندتر خواهد شد و به کمترین رشد خود از اکتبر ۲۰۱۶ تا کنون خواهد رسید.برچسب ها
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربازديد‌ها
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شبکه اطلاع رسانی دنیای بانک می باشد.
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ