کد خبر: ۹۲۹۰۰
۱۴:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۱

رشد اقتصادی آمریکا کاهش می‌یابد

رشد اقتصادی آمریکا کاهش می‌یابد

بانک مرکزی آمریکا پیش‌بینی خود از رشد اقتصادی این کشور در سال ۲۰۱۸ را کاهش داد.

به گزارش پایگاه خبری دنیای بانک، به نقل از شین‌هوا، بانک مرکزی آمریکا در تازه‌ترین برآورد خود از اقتصاد این کشور پیش‌بینی کرد رشد اقتصادی امسال بزرگ‌ترین اقتصاد جهان به جای ۳.۱ درصد قبلی، ۳ درصد باشد. این بانک هم‌چنین پیش‌بینی خود از رشد اقتصادی سال آینده آمریکا را از ۲.۵ درصد به ۲.۳ درصد کاهش داد.

هم‌چنین نرخ رشد اقتصاد آمریکا در سه ماهه سوم سال معادل ۳.۴ درصد برآورد شد که کمتر از مقادیر پیش بینی‌شده قبلی است. این رشد کمتر از حد انتظار، نشانگر تضعیف مخارج مصرف‌کننده است که دو سوم بار رشد اقتصاد آمریکا را به دوش می‌کشد.

تنها فدرال رزرو معتقد به کاهش نرخ رشد اقتصاد آمریکا نیست و بانک "گلد من‌ساکس" نیز ماه گذشته پیش بینی کرده بود نرخ رشد اقتصادی شش‌ماهه دوم سال ۲۰۱۹ آمریکا با توجه به کم‌رنگ‌تر شدن تاثیر مثبت لایحه کاهش مالیاتی، به ۲ درصد کاهش خواهد یافت. تحلیل‌گران معتقدند تقویت ارزش دلار و جنگ تعرفه‌ای نیز از دیگر دلایل کاهش رشد اقتصادی آمریکا است.

بانک مرکزی آمریکا، چهارشنبه هفته گذشته نرخ بهره را برای چهارمین بار در سال جاری میلادی افزایش داد اما احتمال می‌رود با توجه به افزایش انتقادات نسبت به افزایش نرخ بهره، این کار در سال آینده با توجه به مشکلات پیش آمده برای بازارهای مالی و کاهش رشد اقتصاد جهانی، با شتاب کمتری صورت گیرد.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربازديد‌ها
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شبکه اطلاع رسانی دنیای بانک می باشد.
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ